mw> Maar gek genoeg is het in Brabant en rotterdam een bestseller geworden. Boek heet "mijn reet als sjoelbak". Zie je wel... je kent het niet... Maar genoeg over mijn overgrootvader. Echte boeren nemen natuurlijk afstand van deze spreekkoren. Willen er niets mee te maken hebben. Harm, een bekende boer waar zelfs een lied over is geschreven, is ook pisvee-supporter. "Het is natuurlijk heel raar om je boer te noemen als je geen boer bent. Als ik met mijn trekker het parkeerterrein oprij en ik hoor mensen om me heen 'boeren' roepen, dan kwetst dat mij. En ik heb de oorlog niet eens meegemaakt. Maar er lijkt niets aan te doen. De club zelf neemt er zelfs geen afstand van". En veel echte boeren denken er hetzelfde over als Harm. Heel veel clubs in Nederland maken zich schuldig aan de spreekkoren. Pisvee natuurlijk voorop, maar al snel gevolgd door bijvoorbeeld Groningen. En De Graafschap maakt het zelfs nog erger door zichzelf 'Superboeren' te noemen. En natuurlijk reageren andere clubs op de spreekkoren. En niets wordt daarbij geschuwd. Palestijnse vlaggen worden meegenomen het stadion in, en terwijl ze met die vlaggen zwaaien klinkt het "Harnas, Harnas, boeren vreten gras"... Mohammed B., woordvoerder van Hamas, die liever niet met zijn volledige naam in dit artikel verschijnt uit angst voor represailles, neemt ook afstand van de acties van de supporters. "Harnas vind het vreselijk geassocieerd te worden met deze boeren-haat. Wij weten echt wel dat een boer geen gras vreet, hoor! Nou, ik weet het nog beter gezegd... bijna onze gehele achterban bestaat uit boeren! Neuken af en toe een kip of een schaap, of in het geval van een rijke boer neukt hij af en toe een koe (of meerdere), maar ze vreten echt geen gras! Die onnodig kwetsende spreekkoren uit onze naam moeten onmiddellijk stoppen!" Maar ondertussen doen clubs niets aan de spreekkoren. En ook de KNVB doet er het zwijgen toe. Dus een oproep aan alle Ajacieden: wij moeten er namelijk samen voor zorgen dat dit stopt! Deze spreekkoren moeten niet meer te horen zijn in de Nederlandse stadions! Laten wij daarom in alle stadions waar wij spelen de hele wedstrijd luidkeels en uit volle borst "JODUH! JODUH! JODUH!" zingen. Ons hele repertoire aan Joden-liedjes komt voorbij! Opdat de kwetsende spreekkoren niet meer te horen zijn! Alvast enorm bedankt, mede-Joden! Ajax is mijn glorie! Enne... op naar de 33e landstitel! Zoals Johan het wil... maar dat is logisch... LEIPE SHIT, OUWE! De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 5