<i u heb ik mij in het verleden weieens schuldig gemaakt aan het volledig misbruiken van deze bladzijde in Meersche Helden voor allemaal stom gelul, maar dat is deze keer echt anders! Voor mij is er namelijk echt een grens overschreden en het is echt de allerhoogste tijd om dit eens aan de kaak te stellen. Want het kan zo echt niet verder! Ik hoor jullie denken "wat loopt die mafkikker nou weer te zeiken?", maar ik heb het over iets waar ik me al JAREN kapot aan erger! En er is nu echt een grens bereikt! En dus komt hier een keiharde oproep aan alle supporters: er moet per direct een einde komen aan die spreekkoren! Dus kom niet aan met "ach, het is gewoon een geuzennaam", want ik trap niet in dat gelul! Week in week uit, enkel onderbroken door een aantal weken zomerstop, is het hetzelfde liedje... of het nu Studio Sport, Eredivisie Live, Studio Voetbal, Voetbal International, Sport aan Tafel... het maakt allemaal niet uit. Allemaal besteden ze in meer of mindere mate aandacht aan de spreekkoren. Ik denk dat iedereen ook wel weet waar ik het over heb (of je moet je harses wel heel erg diep in het zand geduwd hebben!) Maar laat ik maar beginnen met een voorbeeld... Ik denk dat de meesten van jullie het zich nog wel kunnen herinneren... 14 april 2013, pisvee - Ajax. Twee treinen vol Ajacieden komen na het beklimmen van de 45 trappen naar het uitvak met hartkloppingen en zuurstoftekort aan in het uitvak. Vaak al veel te vroeg op je plek, maar toch voel je het al broeden. Ach, elke Ajacied die weieens mee gaat naar een (uit) wedstrijd kent dat gevoel. Je voelt gewoon om je heen dat de spreekkoren er weer aan staan te komen. Dat die "geuzennaam" zometeen weer uit duizenden kelen zal klinken. En omdat ik dat weet, bereid ik me er elke keer weer zo goed mogelijk op voor, maar toch... 16.30 uur: Tina Turner zingt haar nietszeggende liedje, de spelers lopen het veld op, en daar klinkt het... BOERUH... BOERUH... BOERUH... Au, au, au... het gaat door merg en been! De gua supporters in de minderheid zijnde Ajacieden schreeuwen gelukkig uit volle borst "JODUH! JODUH! JODUH!", zodat je de spreekkoren van de tegenpartij niet hoort, maar toch... Nu zullen er misschien mensen zijn die zeggen "ach, het is toch gewoon een geuzennaam en die moeten ze toch lekker kunnen zingen... is gewoon een voetbaldingetje en heeft niets met echte boeren te maken", maar dan begrijpen jullie het niet echt! Nee, jullie begrijpen het dan ECHT NIET! Oké, ik zal het nog duidelijker proberen te maken... Mijn overgrootvader was boer. Daar kon hij verder niets aan doen, want zo was hij nou eenmaal geboren. Nee, geen stijfselkissie als wieggie voor mijn overgrootvader, maar een baal stro vlak naast een schijtende koe! En mijn overgrootvader heeft de oorlog meegemaakt! En ik hoef jullie niette vertellen hoe het ging met boeren in de oorlog, he?! Nou, die hebben het niet makkelijk gehad kan ik je vertellen. Die Joden lopen wel te klagen over de oorlog, maar boeren... die hebben het pas zwaar gehad! Kijk, die Joden hadden alleen met die moffen te maken. Maar boeren werden door de geallieerden EN de mof aangevallen! Moffen gooiden bommen in de weilanden, verkrachtten de boerin EN boer, en geallieerden boorden op hun beurt hun vliegtuigen met kamikazeacties in de weilanden en wilden dan ook onderdak (en weer werden de boerin en boer verkracht). Man, mijn overgrootvader werd op sommige dagen zo vaak verkracht dat hij geen tijd had om de koeien te melken! Mijn overgrootvader heeft nooit goed kunnen praten over de oorlog en de dingen die hij heeft meegemaakt. Logisch natuurlijk. Was veel te traumatisch voor hem. Hoe ik de verhalen dan ken? Na zijn dood bleek hij alles opgeschreven te hebben, en het naar een uitgever te hebben gestuurd. Boek is nooit erg bekend geworden in de Randstad. Pagina 3 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 4