Geef one punten in mindering! Van Mokum Dk heb menigmaal mensen horen zeiken over het zogenaamd saaie voetbal van Ajax de voorbije jaargang. Echter vind ik niet zozeer het voetbal, maar juist de jaarindeling stomvervelend oerdoodsaai. Jaar op jaar hetzelfde liedje. Dus nu graag alvast even allemaal de agenda's op schoot om een datumpje te prikken voor de huldiging van volgend voorjaar. Elke zomer roept iedereen dat het huidige Ajax-team de potentie heeft om te overwinteren in de Champions League, mits de groep compleet blijft. Onze vrome jongens beamen dat overtuigend met de toevoeging dat ze Ajax sowieso niet voor de eerste de beste veelbetaler zullen verlaten. Een week later vinden diezelfde spelers Rusland ineens een heel interessante competitie en weer een week later worden ze trotskijkend gefotografeerd met het shirt van een Engelse middenmoter in hun handen. Voorafgaand aan dit seizoen dacht ik altijd dat transfers de oorzaak waren van matig Ajax-spel aan het begin van de competitie. Nu moet ik concluderen dat er iets anders aan ten grondslag ligt, namelijk een overdosis gemakzucht. Zoveel dat de Arena-grasmat er weer spontaan van loslaat. Elet gevolg van die slechte resultaten is gezeur op de tribunes en, uiteraard, een enorme puntenachterstand op de concurrentie ten tijde van de winterbreak. Maar geen paniek. Zodra de eerste zege na de winterse vakantie is geboekt komt de Frank de Boer- trein pas goed op stoom. Tien punten achterstand? No problemo! Dan zien onze gemakzuchtige boys ineens weer een uitdaging in de Eredivisie. Dan is de Amsterdamse puntenverzameling plotseling groter dan die van verzorgingshuis vol negentigjarige koffieleuten die traditiegetrouw hun Douwe Egberts-verpakkingen kapot knippen maar nooit iets bestellen. De oplossing voor deze plichtmatige seizoeninvulling is verschrikkelijk simpel. Geef Ajax voordat de competitie start twaalf punten in mindering. Als in O gespeeld, -12. Gaat de rest van kleingeestig Nederland uiteraard enthousiast lopen doen met screenshotjes waarop onze AFC aan de onderkant van de ranglijst bungelt, maar dat is van korte duur. Op die manier kunnen wij, Ajax-supporters, tenminste weer eens meemaken hoe het is om goed aan een voetbaljaargang te beginnen. Geloof mij; het maakt geen klap uit wie er komen en gaan. KNVB; geef ons voortaan tien punten in mindering dan beleven wij een topseizoen! De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 34