Gekankah van een Haagse Jood oe dom kun je in godsnaam zijn? Om na ruim 50 jaar erachter te komen dat er een 'Ajaxstraat' in je stad zit. Natuurlijk is het algemeen bekend dat het IQ van de gemiddelde inwoner van 010 niet boven 65 komt. Een mooie afspiegeling dus van dat 010 publiek kunnen we wekelijks kunnen aanschouwen in studio sport. Uit een interview op de radio kon ik dit ook enigszins opmaken. Een aantal inwoners van dat dorp had namelijk gezegd dat de 'Ajaxstraat' absoluut niet hoort in 'onze' stad en dat het met joden te maken zou hebben. De Apollostraat en de Minervalaan hadden ze echter nog noooooit van gehoord. De Achillesstraat kende een inwoner wel, "ehhh heeft dat niet iets te maken met je voet ofzo???" Ook de Plutostraat klonk bekend in de orenmet name bij de inwoners met kinderen dan. Weer een andere bewoner relateerde Ajax met een ziekte en vond dus dat daar maar een aparte wijk voor moest komen. Dus is mijn verwachting dat ze in 010 weer een nieuwe wijk gaan bouwen. Gezien het IQ en de wensen van het volk aldaar zal het wel een wijk worden met ziektenamen. Met andere woorden ze wonen daar dus liever in de typhusstraat of de cholerasteeg dan in een mythologische helden straat. Het is overigens ook erg leuk voor de TomTom navigatie, "linksaf de Ebolalaan op. Na 200 meter rechtsaf, Chlamydiastraat. En dan als klap op de vuurpeil de Teringstraatbestemming bereikt" Dat verwoord toch prima wat voor gevoel die gasten al jaren moeten hebben. Vanwege mijn werk kom ik, meer dan mij lief is, in 010. En als ik dan langs het stadion van die zieltjes rijd dan realiseer ik mij ineens hoe mooi een moskee kan zijn. Tja, ik geef toe dat je de situatie daar enigszins moet kennen maar dan weet je dat ik gelijk heb. En wie zegt overigens dat een moskee het stadsbeeld verziekt? Die gek Wilders? Ga maar eens in 01 O-zuid kijken. Dan ben je snel genezen. Maar nu even serieus. Het is zo ontzettend slecht gesteld met ons aller Ajax,toch? Twee van onze beste spelers verkocht en de andere goeie aanvaller die we hebben is geblesseerd. En nog staan we 4e. Ik zeg zet de champagne maar vast koud want ik zie de 33ste al aankomen. 3 punten achterstand, dat betekend een nieuwe titel. Helaas nog niet met de kerst waarschijnlijk maar dit kan toch niet meer mis zou ik zo zeggen. Ik mag toch wel hopen dat we PEC Zwolle niet echt serieus nemen. Iedere club die een afkorting gebruikt is sowieso niet serieus te nemen. Het mooie is dat wij geen 48 miljoen hebben uitgegeven, wij hebben ook wederom niet hetzelfde elftal als vorig jaar en het jaar daarvoor. Elk jaar weer raken wij onze beste spelers kwijt maar elke keer staan wij weer met die vreselijk lelijke 'fruit'schaal die de titel moet symboliseren. Kijk eens naar Spanje of Engeland, dat zijn pas trofeeën om mee thuis te komen. Toch overheerst bij mij slechts één gedachte, trots. Trots dat we weer gaan spelen tegen de beste van europa. Trots dat wij ons wederom mogen meten met de allerbeste. Wederom op het hoogste platform. Trots dat we opnieuw een lange (joden)neus mogen trekken tegen al die andere losers die met meer geld hebben geprobeerd hetzelfde te bereiken. Dat Ajax met deze selectie waarschijnlijk niet veel kans maakt lijkt duidelijk maar ik wil dan wel even zeggen dat het lekker klinkt om te zeggen dat we 6 heerlijke affiches in het vooruitzicht hebben. Wat een heerlijk cliché om mee te eindigen. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 31