Beste Ajacieden AFCA Supportersclub Ill W küanw In tijden waarin het voetbal steeds commerciëler wordt en wij als supporters steeds meer als consument worden beschouwd staat het Klassieke logo voor een gevoel van trots, warmte, traditie, respectvoor onze clubhistorie, passie, successen, een herkenbaar imago en een wereldwijde charismatische uitstraling. Uiteindelijk ligt de beslissing niet bij de directie maar bij de leden en de Bestuursraad. We hopen dat met de aanwezigheid van meerdere oud-spelers binnen de diverse geledingen van onze club het draagvlak groot is. Immers, zij hebben zelf ooit met dit prachtige authentieke logo op hun borst mooie successen behaald. Dat het in ere herstellen van de originele identiteit geen utopie is werd recent bewezen bij VfB Stuttgart waar deze beslissing tot een waar volksfeest leidde tijdens de ledenvergadering. En enkele jaren daarvoor beargumenteerde het management van Sporting Lokeren dezelfde beslissing als volgt: "We hebben de club haar ziel teruggegeven!" We houden jullie vanzelfsprekend op de hoogte van de acties en de voortgang. AFCA Supportersclub niet blij met voordracht lidmaatschap Van der Aat De AFCA Supportersclub is niet blij met de voordracht van Henri van der Aat tot lid van de vereniging Ajax. Ondanks het feit dat dit een interne verenigingsaangelegenheid is, vindt de AFCA Supportersclub het besluit zowel inhoudelijk als qua timing ongelukkig. Juist omdat de situatie bij Ajax eindelijk rustig is op zowel bestuurlijk als sportief vlak. Vanwege zijn ons inziens gebrekkige functioneren, verkeerde beleid en zijn zeer moeizame tot slechte relatie met de supporters hadden wij reeds eerder het vertrouwen in hem opgezegd. Daarom lijkt het ons met betrekking tot de voordracht van Henri van der Aat niet meer dan logisch dat deze dwaling teniet wordt gedaan en dat deze voordracht wordt teruggedraaid, ondanks het feit dat hij zou voldoen aan de criteria zoals vastgesteld door de leden van Ajax inzake het nieuwe ledenbeleid. Ons is wel ter ore gekomen dat er vanuit de supportersgroeperingen ook mensen worden benoemd als lid. Uiteraard zijn wij wel content met deze gang van zaken. Jupiler League De toetreding van Jong Ajax tot de Jupiler League heeft diverse consequenties. Op De Toekomst is een nieuwe tribune gebouwd, mag je niet langer staand (langs de afrastering van het veld) de wedstrijd bekijken en dien je een kaartje te kopen van 5 Euro. Ingrijpender maar vooral belachelijk zijn echter de gevolgen bij uitwedstrijden. De meeste burgemeesters leggen doodleuk een combiregeling op als wij Jong Ajax bij uitwedstrijden willen steunen. Onbegrijpelijk, tijdrovend en bovendien nog erg kostbaar ook. Wij zullen deze gang van zaken via Ajax bij de KNVB aankaarten en verwachten ook van de KNVB dat zij maatregelen gaat treffen en in ieder geval in gesprek gaat met een aantal lokale overheden. Het is supportersonvriendelijk en je zou zelfs kunnen spreken van competitievervalsing op deze manier. Wij weten vanuit Ajax dat zij daar precies zo instaan en dit ook bij andere clubs en de KNVB aanhangig hebben gemaakt. Ons voorstel naar de KNVB toe zal dan ook zijn om wedstrijden waarbij uitsupporters niet welkom zijn, dan maar helemaal zonder publiek te spelen, psv maakt het wel helemaal bont. Op last van de gemeente eindhoven weigert het doodleuk publiek van maar liefst negen(!) clubs bij wedstrijden van jong psv. Wij adviseren de KNVB dan ook om psv de toetreding tot de Jupiler League te ontzeggen. Wij zijn van mening dat de KNVB veel strenger moet optreden tegen dergelijk gedrag van clubs. Een en ander werd ook aangekaart tijdens een congres van de FSE (Football Supporters Europe) in de ArenA. De KNVB is te lankmoedig als clubs zoals psv mededelen dat ze geen toestemming krijgen van de burgemeester om uitsupporters te ontvangen. De voetbalbond moet in zo'n geval veel eerder dreigen met sancties. Moet je eens kijken hoe snel de betreffende club druk gaat uitoefenen op de lokale driehoek! Als AFCA Supportersclub zijn we op dit moment betrokken bij overleggen en verbeteringen over de Voetbalwet zoals deze op dit moment in de Tweede Kamer wordt besproken. Hier zijn onder andere Bart en Christiaan mede namens de AFCA Supportersclub gesprekken aan het voeren met betrokkenen. Op deze manier willen we laten zien dat we bereid zijn constructief mee te denken hoe het beleid supportersvriendelijker kan worden. Ook de SVA is hierbij betrokken. We zullen als het concreter wordt met meer nieuws naar buiten komen. De Meersche Helden 2Ü13 - 2014 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 27