Bennie Muller interview ^■EGON Er is eigenlijk niet veel aan te doen maar ik zou het een zegen vinden als ze er mee ophielden. In Ajax 1 hebben maar een paar Joodse voetballers gespeeld, Jaap van Praag en Uri Coronel zijn Joods. Vroeger in De Meer waren heel veel supporters Joods, met name op de eretribune en daarom is die naam er eigenlijk gekomen. Ajax had een grote Joodse aanhang, vlak na de oorlog ook maar echt een Joodse club is Ajax nooit geweest. Wat vind je van de toegankelijk als je een wedstrijd van Ajax wil bezoeken, je kan bijna alleen een wedstrijd bezoeken als je in het bezit bent van een clubcard? Dat is niet zo leuk maar dat is denk ik mede gekomen door wat er vaak op de tribunes is gebeurt. Ergens ligt het een beetje aan de supporters zelf maar of het helpt weet ik niet. Ik vind toch wel dat het de laatste jaren is verbeterd, de supporters gedragen zich meer en er gebeurt weinig tegenwoordig. Je hebt de opkomst van Johan Cruijff meegemaakt in 1965, wat was dat voor een speler? Johan is een unieke en ongelofelijke goede voetballer geweest, ik vind hem ook de beste Nederlandse voetballer aller tijde. Ondanks dat er in zijn tijd meerdere goede voetballers waren was er aan hem niet te tippen. Tegenwoordig kan ik erg genieten van Lionel Messi ik mis bijna niks van hem, als hij moet spelen zit ik vaak al een uur van te voren op de bank te wachten om Messi te zien Ajax is de laatste jaren een andere weg ingeslagen, denk aan de jeugdopleiding, de trainers zijn bijna allemaal oud voetballers, en men heeft de hand op de knip, is dat een goed beleid? Dat moet nog blijken, dat weet ik nog niet. Vroeger hadden we het geld op het veld lopen, dat waren de spelers. Tegenwoordig hebben we het geld op de bank staan, toch vind ik dat we nu te weinig goede spelers op het veld hebben lopen. Te weinig kwaliteit. Een trainer kan hier vaak niks aan doen dat zijn passanten die blijven vaak maar voor een paar jaar. Elet bestuur beslist toch vaak wie er word aangekocht die gaan over het geld en niet de trainer. Worden we dit seizoen gewoon voor de vierde keer achtereen kampioen? Nou daar heb ik mijn twijfels over of er moet in de winterstop nog iets gebeuren. Momenteel zijn er in de huidige selectie teveel zwakke plekken en dat is niet meer te herstellen of er moet uit de jeugd nog iets komen. Elet kan natuurlijk zomaar dat er twee of drie opstaan en vanuit de jeugd meteen doorstromen naar het eerste. Maar dit seizoen ben ik een beetje bang dat we dit seizoen geen kampioen worden. Maar ja afgelopen seizoen stonden we ook een straatlengte achter en toen gaf ik er ook geen cent voor en uiteindelijk werden toch weer kampioen. En je moet ook gewoon geluk hebben want iedereen kan van elkaar winnen. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 23