Je bent geboren in 1938, had het achteraf gezien niet 10 jaar later mogen gebeuren, denk aan de Ajax hegemonie begin jaren 70 en de salarissen? Dat had wel mogen gebeuren dan had ik ook niet de oorlog meegemaakt. Dat is een moeilijke tijd geweest. Zeker voor het voetbal had dat wel gekund, als ze mij dat vragen zeg ik altijd er zijn zoveel voetballers die nog eerder geboren zijn en die hebben helemaal niks verdiend. Wij hebben nog een heel klein beetje meegepikt. Na mijn Ajax periode werden de salarissen steeds beter. Volg je Ajax nog? Natuurlijk, ik ga nog geregeld naar het stadion. Ook ga ik vaak op zaterdag naar de Toekomst om de jeugd en amateur elftallen te zien spelen. Jij hebt nog in De Meer gespeeld, Wat vind je van het huidige stadion van Ajax De Arena? De Arena vond ik in het begin helemaal niks maar we zijn er nu aan gewend, ik vind het een mooi stadion en het is er de laatste jaren een stuk gezelliger geworden. Een prachtig voetbal stadion ik vind het er nu wel gezellig om te komen. Zeker met het opknappen van de hoofdingang en de Ajax foto's die bijna overal hangen. De Meer had iets en dat vergeet je nooit meer, De Meer was uniek. Het oude of nieuwe logo? Ik vind het oude logo mooier, dat is Ajax. Ik weet ook wie het nieuwe logo heeft gemaakt en die neemt het me niet in dank af. Je hebt wel eens gezegd, het bestuur moet de navelstreng van Ajax zijn. Wat vind je van het huidige bestuur? Dat is nu zo, er zitten allemaal oud spelers op die functies, in de hele technische commissie. Het zijn allemaal oud spelers ze hebben het allemaal meegemaakt en weten wat Ajax is. Ik denk dat je niet beter kan hebben natuurlijk zullen er wel jongens bij zitten die wat minder zijn maar ik ben er wel tevreden over. Het plan van Johan Cruijff Wat nu word doorgevoerd vind ik heel erg goed. Je bent van Joodse komaf, wat vind je van de spreekkoren die regelmatig in het stadion te horen zijn? Ik vind het heel erg, ik ben wel eens in de rust I weggegaan omdat ik het niet meer aan kon horen. Ik neem het die jongens niet zo kwalijk, ze weten alleen niet wat ze aanrichten bij de Joodse mensen. Ze weten eigenlijk helemaal niet wat ze roepen, ze hebben er een geuzennaam van gemaakt maar de Joodse mensen vooral de oudere die de oorlog hebben meegemaakt vinden het niet leuk. Je gaat er een beetje aan wennen maar echt wennen doet het natuurlijk nooit. Ik ga naar Ajax kijken ondanks dit maar ik ben er wel een tijdje voor weggebleven. ersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 22