l ERDAM VXe We staan voor een nieuw begin, als F-Side.nl, maar ook als revival van de F-Side als geheel. Natuurlijk gaan we al ons derde seizoen in met de revival van de F-Side, maar veel dingen hebben tijd nodig. Niemand zal ontkennen dat we op visueel en tekstgebied inmiddels ferm de kop hebben gepakt (ok, natuurlijk samen met 410 dan). Ons '7XXX6' logo wordt steeds bekender, getuige de vele tattoos op lichamen, afbeeldingen op het honk, merchandise die te koop is in het honk en stickers over de hele wereld. De sfeer op de F-Side is in de afgelopen paar jaar geweldig vooruit gegaan, maar er blijft een verschil van mening bestaan over het aanmoedigen van de ploeg. De ene wil 90 minuten positief de club ondersteunen, de ander zeikt liever over de scheids of houdt van een keiharde anti-song. Dat kun je toch niet stoppen. De ene wil een 'Engelse sfeer', de ander is meer voor een 'Zuid- Amerikaanse' benadering. Daar moet een mooie tussenweg voor gevonden worden, maar dat heeft, zoals eerder gezegd, tijd nodig. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 16 F-Sidenl zal niet een totaal andere insteek gaan krijgen als AFCA.nl. Wij zullen een kritische waakhond blijven van Ajax. Soms tegendraads, soms keihard, dan weer genuanceerd. Als praktisch enige supporterswebsite die onafhankelijk is zijn we namelijk keihard nodig. De eerste paar artikelen zijn in ieder geval weer goed ontvangen en dat is een extra stimulans om na werk, in de nachtelijke uurtjes of op zondag voor Ajax nog even dat artikel op de site te gooien waarin staat beschreven wat iedereen weet en denkt, maar nergens wordt vermeld. Zoals de titel al aangeeft: ouwe shit in een nieuwe jas, of beter nog: ouwe shit in de originele jas, want hoe je het ook wendt of keert, de F-Side staat aan de basis van de supporterscultuur binnen Ajax.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 17