Het twei jaar Ajax Heldinnen [filet nieuwe BeNeLeague seizoen voor de Ajaxvrouwen is ook inmiddels van start gegaan. Waarbij vorig seizoen de competitie nog uit twee delen bestond. Voor de winterstop een volledige competitie met de Nederlandse ploegen en de tweede competitiehelft twee poules met de beste teams van België en Nederland in Poule A en de overige teams in Poule B. Ajax werd achter FC Twente, Standaard Luik, PSV/FC Eindhoven, vierde. Dit seizoen is de competitieopzet veranderd en wordt deze gevormd door 8 Nederlandse teams en 7 Belgische teams. Ajax doet het dit seizoen met vijf nieuwe gezichten. Claudia van den Fleiligenberg en Kelly Zeeman kwamen over van Telstar, Marjolijn van den Bigchelaar en Inessa Kaagman kwam over van respectievelijk PSV/FC Eindhoven en Flollandia. Lauren Delleman stroomde door vanuit het opleidingsteam van Ajax. Waar het voor de Ajax vrouwen gebruikelijk is om op de vertrouwde velden van de gezellige Toekomst te spelen, is het in België altijd maar de vraag waar je uitkomt, vorig jaar waren het sfeerloze sportparken met slechte grasmaten en complexen die ook nog is ver buiten de stad liggen. Alleen Lierse SK liet vorig seizoen zien het vrouwenvoetbal serieus te nemen door veelvuldig wedstrijd af te werken in het Flerman Vanderpoortenstadion. In Nederland spelen de meeste ploegen in hun stadion, maar ook vaak omdat een opleidingscentrum niet over de benodigde tribune of lichtinstallatie beschikt. Vrijdag 30 augustus. We mogen weer. Waar we afgelopen seizoen drie keer met de bus naar België zijn geweest gingen we nu met de auto. Het was meteen raak en mochten een stukkie sturen naar Brugge. Niet het gebruikelijke sportpark in Aalter, maar Varsenare was het toneel van de eerste wedstrijd van de Ajaxvrouwen tegen Club Brugge. De lichtinstallatie in Aalter bleek niet voldoende waardoor er uitgeweken moest worden. De wedstrijd was voetballend gezien een teleurstelling met drie nieuwe aanwinsten in de basis werd er doelpuntloos gelijk gespeeld tegen Club Brugge. Zoals wel vaker had de tegenstander zich volledig opgeladen om een punt te pakken tegen Ajax. De Ajaxvrouwen hadden het lastig tegen het verdedigend spelende Brugge, in de slotfase leken de Ajaxvrouwen onder aanvoering van Anouk Hoogendijk de winst nog te kunnen pakken, maar het schot van de Amerikaanse linksback Whitney Sharpe ging net naast. Vrijdag 4 oktober is de eerst volgende thuiswedstrijd op de Toekomst wordt er om 19:30uur afgetrapt en de tegenstander is PEC Zwolle. De Toegang is gratis! Kijk voor informatie over de Ajaxvrouwen, wedstrijden en foto's op http://ajaxheldinnen.nl De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 15