VAK410 Anno 2001 Het seizoen is pas net begonnen, maar in de derde speelronde stond de klassieker al op het programma. Zaterdag werd traditiegetrouw de laatste training bijgewoond, ditmaal door zo'n 3.000 man. Hierbij liet VAK410 zich visueel en vocaal nadrukkelijk gelden. Na de wedstrijd trekt de vaste groep van VAK410 gezamenlijk op en wordt er onder het genot van de nodige biertjes samen naar de wedstrijd toegeleefd. Het "sunday bloody sunday" klinkt luid meegezongen in de kroeg. Ondanks het feit dat bij iedereen het speciale gevoel heerst wat bij een klassiekerweekend hoort, is het duidelijk dat de wedstrijd al jaren niet meer de oude is. Inmiddels wordt de klassieker alweer 5 seizoenen zonder uitsupporters gespeeld. Door politieke spelletjes wordt deze maatregel keer op keer verlengd. Wij vragen ons nu al af met welk excuus dhr. Aboutaleb volgend jaar weer op de proppen komt... Toen de maatregel omtrent het uitsupportersverbod 5 jaar geleden werd bekend gemaakt heeft VAK410 besloten zich alleen nog visueel te tonen in het stadion met protesten tegen het verbod. Ook zondag stond de tifo weer in het teken van het uitsupportersverbod. Door middel van een rouwadvertentie maken wij duidelijk dat de klassieker voor ons pas compleet is met volle tribunes, gevuld met supporters van beide clubs. In een desondanks sfeervolle wedstrijd won Ajax een matige klassieker met 2-1Na de wedstrijd kregen jongens van ons te maken met een andere vorm van onnodige repressie. Zij werden buiten het stadion opgepakt voor het dragen van t-shirts met de beeltenis van de "we dont need no education" actie. Blijkbaar is een shirt waarvan een agent veronderstelt dat er ACAB opstaat, wat overigens niet eens het geval is, voldoende aanleiding om iemand enkele uren vast te houden en naar huis te sturen met een boete van ruim 400 euro. Gelukkig worden Ajax supporters al een tijdje bijgestaan door advocaat Christian Visser en heeft hij al in meerdere vergelijkbare zaken bewezen dat deze beschuldigingen van justitie ongegrond zijn. Ook in deze zaak verwachten we dat het recht weer zal zegevieren. Vrijheid voor ultras! tooi' rpc-t^'1! Pagina 13 De Meersche Helden 2013 - 2Q14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 14