VAK410 Anno 2001 |L|XggJ||W HEERENVEEN UIT Ksjl Twee seizoenen terug werd er in het uitvak een grote hoeveelheid vuurwerk ontstoken. Vonden wij geweldig, bij Heerenveen waren ze er iets minder over te spreken. Vorig seizoen mochten supporters daarom geen sfeerattributen meenemen. Wij hebben er destijds voor gekozen om een oproep te doen om iedereen in het wit-rood-wit te hijsen. Zag er prachtig uit, dus daarom deze keer maar weer, en dat is geen straf met het heerlijke weer. Dit jaar speelt Ajax in het zwart met roze. Dat mag modieus en modern zijn, het heeft geen connectie met onze club en stad, een reden temeer het uitvak wit-rood-wit te kleuren. Onze bus komt als eerste aan bij het stadion van de blauw-witten. Bij aankomst blijkt maar weer eens hoe onnodig moeilijk het supporters iedere keer weer gemaakt word. In het voor overleg is er aan Ajax aangegeven dat het is toegestaan om 50 bandieri's mee te nemen, één drum, en geen GROTE spandoeken. Een groot spandoek, tja wat moet je daar anders van maken dan zo één die we zo nu en dan over de tribune laten gaan...? Echter, bij Heerenveen noemen ze het VAK410 uitdoek een groot spandoek, deze mag niet mee naar binnen. Een gesprek over de velen portofoons en oortjes volgt, duurt lang en duurt maar. Dan komt ook de F-side binnen, zij mogen zich bij ons voegen en ook de gesprekken afwachten. Wanneer ons doek niet naar binnen mag, gaan wij ook niet naar binnen, onze identiteit pak je niet van ons af! Eindelijk positief bericht volgens een medewerker van Heerenveen, die ene mag mee naar binnen, maar die ander niet! Een keuze die beide groepen uiteraard niet kunnen accepteren! Na lang onderhandelen en veel onnodig geouwehoer, kunnen we eindelijk allemaal een plekje zoeken in het uitvak en de groepsdoeken ophangen. Vrijdagavond 20.00u wordt er afgetrapt. Moeten omwisselen bij een parkeerplaats van een tankstation, tijdens de spits. Een procedure die met 1100 supporters een flinke tijd in beslag neemt. En uiteraard zijn Ajax-supporters niet de enigen op de weg, waardoor er nog genoeg in de file staan en aan het parkeren zijn, op het moment dat de wedstrijd begint! BEDANKT HEERENVEEN, een heerlijk avondje voetbal zo weten te verpesten door onzinnige en onnodige regeltjes. Maar ook een halfvol uitvak, laat de supporters van Heerenveen zwijgen. Als iedereen zo ongeveer binnen is, scoort Ajax de tweede goal. De sfeer is uitbundig! De elf op het veld schakelen een paar tandjes terug en geven de winst uit handen. Maar het uitvak geeft niet op, ons krijg je niet stil, Ajax scoort de gelijkmaker. Eindstand 3-3. Heel tof dat Van der Sar trouwens nog even z'n gezicht in het uitvak laat zien en zich mengt tussen de meegereisde fanatieke aanhang. Eén Ajax! DE KLASSIEKER De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 13