□en, nu en de toekomst. In 2002 is het home gekomen, in eerste instantie met een vergunning voor 5 jaar later werd deze verlengt met nog eens drie jaar. Tegenwoordig zitten we in een gedoog situatie. Het bestemmings plan is veranderd denk hierbij aan de in- en uitstroom van uitsupporters die straks langs het supportershome naar de bus parkeerplaats zullen gaan. Dat is een van de redenen dat het supportershome niet kan blijven bestaan op de huidige locatie. Na speurwerk en wederom het bestemmingsplan is er twee jaar geleden besloten dat het nieuwe home in de parkeergarage onder de Arena zal komen, aan de zuidkant. Deze locatie is beter qua veiligheid en het is een definitieve plaats. De parkeergarage is van parkeerbeheer en deze is ook de verhuurder, parkeerbeheer krijgt ook subsidie van de gemeente. Het nieuwe home word t.z.t. casco opgeleverd, dit betekend dat de stichting supportershome het home na oplevering zelf moet afmaken, het complete interieur zal de stichting zelf moeten bekostigen. Vergunningstraject, 31 juli was de bezwaartermijn afgelopen. Daar is het nu nog even op wachten. Maar de intentie blijft om het home zo snel mogelijk te verplaatsen naar de zuidzijde. De verplaatsing is een verplichting, het home moet weg van de huidige locatie Het huidige home word gehuurd van Ajax voor een symbolisch bedrag, alle overige kosten worden door de stichting betaald. Het nieuwe home daarentegen word gehuurd van parkeerbeheer en daar is een compleet ander bedrag mee gemoeid, vele malen hoger als nu. Doordat de kosten van het nieuwe home dramatisch hoog zijn word er nu gewerkt aan een professionele organisatie., zodat de kosten dan ook gedragen kunnen worden. Die weg is twee jaar geleden al ingeslagen. Waar moeten we dan aan denken: er zijn betere afspraken gemaakt met leveranciers v.w.b. inkoop maar ook betreft omzetbonussen. We zijn bijvoorbeeld overgestapt naar Jupiler bier en niet alleen omdat ze Ajax sponsoren maar ze kwamen gewoon met een beter contract dan Amstel bier. We zijn overgestapt op een munten betaalsysteem, de financiële stroom is hierdoor beter beheersbaar geworden. Ook heeft het home aan de binnen- en buitenkant een facelift gehad. Mede ook dank zij hulp van Axios, Dickie het aanspreekpunt van Axios heeft er mede voor gezorgd dat supporters met stadionverboden hun alternatieve straf uitdienden door werkzaamheden te verrichten binnen het supportershome. De supporters kregen dan vermindering van hun straf en het home begon er weer top uit te zien. Ook hebben diverse supporters/groeperingen geholpen met het opnieuw aanbrengen van graffiti. De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 10