jd_e goeie ouwe tijd Na afloop van de wedstrijd was er geen groots feest. Ajax was officieus kampioen, maar zou voor de bloemen en de echte champagne nog een week moeten wachten. Toch zal geen Ajacied echt uit z'n dak als het laatste puntje nog gepakt wordt. De titel is een feit en wat is mooier cm daarbij stil te staan na een thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Leo van Veen: 'Je finisht niet met een overwinning. Helemaal kampioen zijn we eigenlijk niet. Zo hebben de fans het wellicht ook aangevoeld'. 'Ajax is verdiend kampioen', beaamde Fafié. 'Het ging niet, bij een aantal spelers was de vorm van de dag er niet', zei De Mos. Wim van Hanegem legde de schuld deels bij de scheidsrechter neer: 'Zij hebben wel vaker de mazzel van een scheidsrechterlijke beslissing. Andere ploegen veel minder.' Ajax had het feest optimaal gemaakt als het de thuiswedstrijd tegen Feyenoord winnend had afgesloten. Johan Cruijff: 'Het slot hebben we op zeker uitgespeeld. Dat vind ik een hele vooruitgang. Er zat vandaag gewoon niet meer in. Een doorschietbal op dit natte veld had je GEEN kampioen kunnen maken...' Wim van Hanegem over de prestaties van Feyenoord: 'Vóór rust speelden we gedisciplineerd. Het middenveld ging niet op de verdediging leunen. Zo kun je meedoen om het initiatief te pakken. Ajax wil je graag lokken en komt dan met een pass door het midden. De goal van Lerby tegen FC Utrecht was daarvan een schoolvoorbeeld.' Feyenoord ging in het Olympisch Stadion uit van de eigen mogelijkheden. Het wilde al voetballend en niet met lange trappen bij de 'luchtmacht' voorin komen. Toch scoorde de Rotterdamse gigant voornamelijk weer uit spelhervattingen. Aad de Mos had er vooraf nog zo voor gewaarschuwd. Feyenoords eerste en derde goal gaven Aad de Mos het gelijk aan zijn kant. De kogel van Peter Houtman, in de tweede helft ook Houtmans 27e doelpunt uit de hoekschop van Michel Valke. De Mos: 'het verschil tussen de nummer één en twee is inderdaad, dat wij het van uitgespeelde kansen moeten hebben en Feyenoord uit 'dooie' momenten kan toeslaan. Ajax is kwetsbaar tegen lange aanvallers. Lerby moest mee terug om Jeliazkov in de lucht te temmen, van Veen zette ik op Houtman. Toen Leo met een spierscheuring vertrok werd het moeilijker.' Voor de meest fanatieke Ajax-liefhebber was na de wedstrijd nog een domper te betreuren. Ajax maakte bekend dat men Johan Cruijff te duur vindt om een nieuw eenjarig contract aan te bieden. Hierdoor zal Cruijff dit seizoen nog afscheid gaan nemen van Ajax en een contract tekenen bij aartsrivaal Feyenoord. Met deze gedachten in het achterhoofd is er niet louter en alleen een hosannastemming in de Watergraafsmeer, maar ook realiteitsbesef met het oog op de toekomst. De namen van Michel van de Korput, Ronald Koeman, Michael Laudrup en Frank Arnesen (terugkeer) doemen meteen weer op rond de Ajax-familie. Een week later wist Ajax ook officieel voor de 21e keer landskampioen te worden door de uitwedstrijd tegen Helmond Sport met 1-4 te winnen. Pagina 31 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 32