Traditie Wit-Rood-Wit hart. Wij zijn Ajax, wij zijn de beste! Als alles volgens plan verloopt zal vandaag voor de derde maal op rij de kampioensschaal aan ons aller Ajax worden uitgereikt. Iets waar we als supporter geweldig trots op kunnen zijn! Vorig jaar was het een fantastisch feest na afloop tegen VW. De geweldige "sterrenhemel" in de Arena was echt geweldig. Maar dat niet alleen, ook in de rust was er al een geweldige huldiging. Voor het eerst in de geschiedenis waren ALLE eerste jeugdelftallen kampioen van Nederland geworden. Jong Ajax, de A1 ,B1 ,C1 ,D1E1 en jawel ook de F1Daarnaast ook nog eens alle zaterdagteams tot en met de veteranen aan toe. Deze huldigingen tijdens de laatste thuiswedstrijd van het seizoen zijn een traditie geworden, ledereen is trots en wil alle kampioenen zien en toejuichen. En voor de spelers moet het toch geweldig zijn om door 50.000 supporters te worden toegezongen. Alleen is de vraag wat er dit jaar gaat gebeuren in rust.... Jong Ajax kan geen kampioen meer worden en de A1 hoopt in het "rechterrijtje" te blijven. De B1 D1 en E2 zijn nog in de race voor het kampioenscha, maar of de schaal ook daar heen gaat is nog niet zeker. De overige elftallen staan t veel punten achter op de koploper om vandaag in de rust het veld op te mogen om trots hun kampioensschaal te laten zien. Gezien de nieuwe denkwijze op de Toekomst - we leiden spelers op voor het eerste elftal - zal er misschien een traditie verloren gaan voor veel jeugdelftallen. Zolang ons Eerste elftal kampioen van Nederland wordt is het niet zo erg als deze traditie weinig vervolg zal krijgen. Maar: Wij Zijn Ajax, Wij Zijn De Beste! En als het even kan niet alleen met het eerste maar ook met onze jeugdelftallen, de zaterdagafdeling en de vrouwen. Zodat we niet verder na hoeven te denken hoe we de traditie in ere kunnen houden, maar dat de elftallen gewoon massaal in de rust het veld op gaan! De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 29