De eerste actie moest in het teken staan van de revival van de F-Side. De F-Side: groot geworden in De Meer, stadionmasten, Middenweg, Tram 9. Nu heeft de F-Side zijn plek gevonden in de ArenA, Station Bijlmer, Metro 54. Elk van beide stadions werd afgebeeld op een apart doek met het karakteristieke transportmiddel. Deze doeken flankeerden een masterpiece waarop 'F-Side since 1976' te lezen viel. Het geheel werd nog eens benadrukt door een baludoek met de tekst "Don't call it a comeback, We've been here for years". Meteen hierna kwamen de plannen voor een tweede actie. In de maanden hierna stond de Crew meerdere avonden per week in de ArenA om aan deze actie gestalte te geven. Deadline was de wedstrijd tegen de kakkerlakken op 20 januari 2013. Met man en macht werd doordeweeks tot in de late uurtjes en op de vrije zaterdagen gewerkt om het ongekende project op tijd af te krijgen. Toen echter op 2 januari 2013 bekend werd dat oer-Ajacied meneer Schoevaart was overleden werd unaniem besloten om het project in de ijskast te zetten. Meneer Schoevaart verdiende namelijk een groots eerbetoon van de F-Side. Met slechts een dag of vijftien voor de boeg werd er in allerijl een mooi portret gekozen om een doek van te maken. Tezamen met een vermelding van alle prijzen die Schoevaart Ajax heeft zien winnen en trainers, voorzitters stadions die hij voorbij heeft zien komen in zijn ongelooflijke carrière hoopten we recht te doen aan één van de grootste Ajacieden ooit. Als iemand dat verdiende... En passant werden op tekstueel gebied ook nog een paar tikkies uitgedeeld aan vroegere concurrenten. Het baludoek met 'only losers celebrate second place', natuurlijk slaande op de zwakzinnige kakkies, was keihard in de roos. En alsof de Crew al wist hoe de rest van het seizoen zou verlopen, lieten ze in december 2012 tegen PSV een doek zien met de tekst: "Met Sinterklaas kampioen, in zomer zonder schaal en poen #PSV". Zelden zal een doek zo'n voorspellende gave hebben gehad. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 27