-Side (7XXXB) Graffiti Crew Het seizoen zit er bijna op. Vandaag nog even tegen Willem II voetballen en volgende week nog een heerlijke busrit naar Groningen voor de boeg. In alle opzichten was dit wederom een opmerkelijk seizoen. Zo vertrokken onze bepalende spelers zoals verwacht naar het buitenland, kregen we dit jaar weer te maken met de inmiddels traditionele dip in de eerste seizoenshelft, vlogen we wederom onnodig uit de Europa League en lieten we nog maar eens zien over de beste eindsprint van Nederland te beschikken. Nummertje 32 is praktisch een feit en een knappe jongen die ons volgend jaar van nummertje 33 afhoudt. Maar dit seizoen was ook een seizoen van nieuwe ontwikkelingen. Een seizoen waarin de NUA zich als nieuwe sfeergroep heeft gemanifesteerd en dit zeer behoorlijk heeft gedaan. Op vocaal gebied schort er nog het één en ander aan, maar op visueel gebied heeft de NUA gigantische stappen gezet. De in samenwerking met South Crew geschilderde spelerstunnel is hier een goed voorbeeld van. South Crew liet zichzelf ook niet onbetuigd en vooral het doek van Bob Marley blijft nog wel een tijdje op het netvlies staan. Dat VAK410 gedurende het seizoen vocaal heer en meester was en verder een mooie variatie in TIFO-acties liet zien mag eigenlijk geen nieuws meer zijn. Om de revival van de F-Side te voltooien moest er echter, naast het terugbrengen van fanatisme en sfeer op de tribunes, ook qua acties een flinke sprong worden gemaakt. De laatste grote sfeeracties van de F-Side waren al veel te lang geleden en zodoende ontstond er in de zomer een groep van een mannetje of 20 die zich actief zou gaan bemoeien met het bedenken en uitvoeren van acties. Pagina 25 De Meersche Helden 2012 - 2Q13

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 26