Davy Klaassen interview Wat vind je ervan dat Ajax sinds dit seizoen ook een vrouwenvoetbaltak heeft? Het is wel even wennen;, maar ik vind het goedOp Ajax TV zie ik weieens filmpjes van de Ajax dames, maar ikben er nooit wezen kijken. Wat vind je van Ajax-supporters? Ik vind de Ajax-supporters heel goed. Niet alleen in de Arena, het maakt eigenlijk niet uit waar we spelen; ook in andere stadions zijn de Ajacieden overheersend qua support. Krijg je op het veld iets mee van fluitconcerten? Toen Ajax thuis tegen Heerenveen speelde hoorde ik het fluitconcert wel, maar toen zat ik zelf ook op de tribune. Ik weet niet of je zoiets hoor als je zelf op het veld staat. Voor mijn gevoel hebben wij bij thuiswedstrijden meer te maken met fluitconcerten dan bij uitwedstrijden. Bij uitwedstrijden gaan immers ook de fanatiekere supporters mee, die zelden of nooit wedstrijden overslaan. Uitsupporters zijn over het algemeen toch iets fanatieker dan het thuispubliek denk ik. Bij thuiswedstrijden komen er ook mensen die minder vaak een wedstrijd bezoeken en dan willen ze die ene keer wel een goede wedstrijd zien. Wanneer dat niet het geval is, bestaat de kans op een fluitconcert. Je bent als supporter meegegaan naar de wedstrijd AZ-Ajax, die je tevens vanuit het uitvak hebt bekeken. Wat vond je van die dag? Heel speciaal. Ik ben samen met mijn vader met de bus opgehaald. Het feest begon al in de bus. Ik denk dat uitsupporters zich elke keer enorm verheugen op een uitwedstrijd, zo gezellig is het, ook voorafgaand aan de wedstrijd. Toen we bij het stadion van AZ aankwamen werd ik gefouilleerd, terwijl sommige andere supporters, met een iets ernstiger uiterlijk om het maar zo te zeggen, mochten doorlopen, haha. Ik merkte direct dat er een intense supporterssfeer in het uitvak hing en ik vond de mensen in ons vak behoorlijk lijken op een grote vriendengroep. Tijdens de wedstrijd heb ik echt genoten. Ik vertelde eerder over de intensere beleving wanneer ik een uitwedstrijd van Ajax op televisie kijk, maar de beleving vanuit het uitvak slaat alles. Dusdanig dat ik helemaal kapot was toen ik 's avonds thuiskwam; alleen al door het negentig minuten lang moeten staan. Overigens wilde ik altijd al een keer een uitwedstrijd meemaken als Ajax-supporter, daardoor ontstond dit idee. Als ik volgend seizoen opnieuw een uitwedstrijd niet speel ga ik weer mee! De Meersche Helden 2Ü12-2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 25