Davy Klaassen interview Hoe schat je jouw kansen in voor volgend seizoen? Ik ga gewoon mijn best doen. Ik ben in de tussentijd veel sterker geworden, zowel op fysiek als op mentaal vlak. Helaas heb ik al vier of vijf tegenslagen gehad in de loop van tijd. Dat heeft me harder gemaakt als speler. Op den duur raak je minder snel in paniek. Daarom ken ik nu weinig twijfel. Wat vind je van de huidige sfeer bij de selectie? De sfeer is heel goed. Er zijn inmiddels jonge jongens doorgestroomd naar he eerste die ik ken vanuit de jeugdteams. Vrijwel alle spelers voegen zich probleemloos bij de groep. We zijn een geheel. De kampioensstemming die reeds heerst bij de supporters, heerst die ook bij de spelers? Ik merk aan de groep dat er wel iets heerst, het gaat m het heersende groepsgevoel, dat is ook niet gek. Ik merkte wel dat iedereen zich na PSV besefte dat we er nog niet waren maar als we nu de volgende wedstrijd winnen zijn we er Hoe beleef je een wedstrijd vanaf de tribune? Eigenlijk nog intenser dan wanneer ik op het veld sta. PSV-uit zag ik thuis op televisie bijvoorbeeld en toen had ik naar mijn idee een hartslag van tweehonderd. Abnormaal hoe je zo'n wedstrijd beleeft als je zelf niet op het veld staat. Wat is Frank de Boer voor een trainer? Hij is heel duidelijk en blijft altijd rustig, eigenlijk dusdanig dat het bij alle geledingen van de club rustig blijft. Dus □ok bij het team. Je hoeft niet bang te zijn dat je als speler geen fouten mag maken. Na de kleine misstap thuis tegen Heerenveen is er natuurlijk wel met het team □verlegd en hebben we bepaalde zaken besproken. Hij scheld ons niet verrot in zo'n geval. En er is totaal geen sprake van paniek of iets dergelijks. Wat is jouw favoriete voetbalcompetitie? Ik hou niet zo van het Spaanse en Italiaanse voetbal. De power en inzet van de Bundesliga en de Premier League vind ik prachtig. Vooral het Duitse voetbal is echt in opkomst, kijk maar naar de aanstaande Champions League finale. Ik kan daar echt van genieten. Ik vond het echt top dat Dortmund Real Madrid versloeg. Kan Ajax ook de eerstvolgende jaren meedoen om de landstitel, ondanks dat er waarschijnlijk in de zomer weer spelers vertrekken en komen? Zeker weten, maar je weet natuurlijk niet precies wat er gaat gebeuren op de transfermarkt. Spelers spelen nu eenmaal niet meer hun hele leven bij Ajax. Maar kijk naar de afgelopen seizoen; toen vertrokken er ook dragende spelers uit Amsterdam en deden we het jaar erop wederom mee om de titel. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 23