Davy Klaassen interview Hoe gaat het nu met je? Goed, ik train momenteel weer buiten met Pim van Dord (fysiotherapeut, red.). De meeste trainingsvormen kan ik weer aan, maar nog niet meerdere dagen achter elkaar. Daar werken we nu naartoe. Schieten en sprinten kan ik gelukkig weer voluit. De pijn die ik eerst had is weg. Wat voor blessure heb je precies? Het begon met een spierirritatie, maar dat duurde kort; ik voelde me snel weer oké en speelde al snel een wedstrijd. Tijdens die wedstrijd voelde ik ineens een erge steekpijn. Vervolgens bleek dat er vocht in m'n bot zat en dat irriteerde. Dat zorgde ervoor dat ik niet lekker kon bewegen. Waarom koos je ervoor om je in Barcelona te laten behandelen? Toen ik eind januari weer op het veld stond kreeg ik wederom last. Op aanraden van onder andere Johan Cruijff en Ruben Jongkind ben ik een keer naar Barcelona gegaan om te kijken of de inzichten die de mensen daar hebben tot een oplossing zouden leiden. Een voormalig dokter van FC Barcelona heeft daar nu een eigen kliniek. Die man heeft de beschikking over geavanceerde apparaten, speciaal voor spierbehandelingen. Ook heb ik veel rust moeten houden. Dat alles bij elkaar heeft me geholpen. Vorige week ben ik voor controle teruggeweest. Misschien dat ik aan het begin van het nieuwe seizoen nog een keer die kant op ga. Op dit moment sta ik er goed voor en ziet het ernaar uit dat ik er in het nieuwe seizoen weer bij ben. Heb je jezelf overbelast in de loop der jaren? Die kans is groot. Vorig jaar heb ik heel veel wedstrijden gespeeld en ben ik doorgegaan tot ik niet meer kon. Om die reden kreeg ik iets eerder vakantie. Na vijf weken van totale ontspanning ben ik vervolgens direct op honderd procent de voorbereiding ingegaan; misschien is dat teveel geweest. In november 2011 maakte je jouw Eredivisiedebuut als invaller tijdens het uitduel met NEC en, geheel volgens Ajax-traditie, scoorde je direct. Anderhalf jaar later staat jouw teller pas op tien officiële Ajax-wedstrijden in de hoofdmacht. Dat had je je waarschijnlijk anders voorgesteld... In die periode had ik me dat zeker anders voorgesteld. Toen ik bij het eerste elftal kwam had ik zoiets van 'vanaf nu blijf ik bij de a-selectie'. Maargoed, toen kon ik niet vermoeden dat ik geblesseerd zou raken en bijna een jaar niet zou kunnen spelen. Pagina 21 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 22