VAK410 Anno 2001 Ajax-Heerenveen Vrijdagavond 20:00, een volgend hoofdstuk in de door televisie gerunde wereld die voetbal heet. We maken er maar het beste van, avondwedstrijden hebben toch altijd dat speciale tintje, het bier vloeit dus rijkelijk. Vandaag de wedstrijd tegen de sportclub uit Heerenveen, onder leiding van San Marco. Na de prima overwinning vorige week in Eindhoven, wordt er al hard op gesproken over de derde titel op rij. Zoals Frank al aangaf is het nog niet gespeeld, dus moeten de spelers het nog wel even waar maken met vier overwinningen. Het stadion pakt vandaag groots uit om de spelers dat laatste zetje richting die 32e te geven. Op VAK410 door middel van veel vlaggen en bandieri's. In combinatie met het afgestoken vuurwerk gaf dit een schitterend plaatje, een klassieke Color Kaos! Direct al een 1-0 voorsprong zou je denken, maar de echte 1-0 laat even op zich wachten. Het frisse voetbal van de laatste tijd is, vooral in de tweede helft, ver te zoeken. De wedstrijd eindigt in 1-1waar Ajax twee zuivere penalty's worden ontnomen. Laten we hopen dat het kampioensfeestje gewoon vandaag in Amsterdam zal plaatsvinden.. PSV uit Het is zondagochtend als er door 1200 supporters wordt verzameld voor de wedstrijd tegen PSV in Eindhoven. Wanneer krijgen wij trouwens weer de vertrouwde 1600 kaarten? Waar er de laatste weken een hoop gedoe was over het vervoer blijkt al snel dat de reis zoals verwacht verloopt via Rotterdam. Zonder problemen en na een aardig stukje treinen wordt Eindhoven bereikt. In het uitvak zit de sfeer er al snel goed in en ondanks een poging van Guus Meeuwis blijft het uitvak de boventoon voeren in het stadion. Ook tijdens de wedstrijd blijft het uiterst sfeervol in het hoekje van het stadion waar de Ajax supporters zitten. De spelers doen wat ze moeten doen en leggen PSV de wil op en winnen uiteindelijk dik verdiend met 2-3. Het 32e kampioensschap is binnen handbereik en dat wordt door supporters en spelers nog gevierd lang nadat de wedstrijd is afgelopen. Na het nodige wachten vanwege wat problemen tussen de politie en de Brabantse supporters kan eindelijk de terugreis naar Mokum aanvaard worden. Bij terugkomst wordt snel de kroeg opgezocht voor nog een paar biertjes en mooie dromen over de aanstaande titel. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 15