1 Anno 2001 Pagina 13 De Meersche Helden 2012 - 2Q13 ummer 32.. Bij het schrijven van dit stukje, lijkt de derde titel op rij, onderweg. Maar we kloppen hem nog even af. Niet alleen wij zijn zenuwachtig voor opnieuw een kampioenschap! Ook de gemeente Amsterdam verwacht een nieuw feestje in de hoofdstad. Burgemeester Van der Laan heeft alweer de pers opgezocht om te vermelden dat een kampioensfeestje voor Ajax opnieuw erg lastig valt in te plannen Het komt de gemeente en politie ook nog eens slecht uit. De arme politieagentjes worden overbelast, want eerst is er nog Koninginnedag, Dodenherdenking en ook nog eens Bevrijdingsdag. Maar dat is toch altijd zo geweest? En Ajax werd voorheen ook niet in januari al kampioen, meneer Van der Laan. Het feestje kan de gemeente ook niet meer volledig zelf betalen, Ajax moet hier aan bijdragen. Al weet Jeroen Slop nog van niets. Koningsdag kost dit jaar 8 miljoen euro, dat kan de gemeente dan wel betalen? Kampioensfeestjes. Sinds jaar en dag vinden ze plaats in het hart van de stad. Maar sinds de inschattingsfout die gemeente en politie maakten bij feestje nummer 30, is dat bij Eberhard onbespreekbaar. Doodzonde! De feestjes op P2 of het huidige Arena Park, zijn naar ons idee sfeerloos. Men probeert er iets leuks van te maken, maar voor ons is er maar een optie, en dat is een feestje in de stad! Ons dus ook niet meer gezien op het Arena Park, wij vieren de eventuele titel wel in het stadion en gewoon in de stad. Met of zonder schaal, met of zonder spelers, het kampioensfeestje vier je in de stad. En er is geen burgemeester die ons dat kan verbieden!

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 14