OnAiax Schoffie Danny Blind verliet de club en Dennis Bergkamp kwam zijn plaats op de bank naast De Boer innemen. Op De Toekomst werken oud spelers als Perez, Ronald de Boer en Wim Jonk zich in het zweet om de talenten klaar te stomen voor het echte werk. Het seizoen verliep stroef, zoals ik al eerder beschreef wisselvallig, maar de speelstijl werd nooit verloochend. Spelers weten waar ze aan toe zijn en weten wat er op elke positie gevraagd wordt. Zo speelt Eriksen soms in de spits. Dan speelt De Jong daar weer, want Sightorsson blijkt erg blessuregevoelig. Daley Blind blijkt na heel wat stroeve jaren een vaste waarde te zijn en krijgt het vertrouwen. Het vertrek van Van der Wiel wordt opgevangen door de jeugdige Ricardo van Rhijn. In de Champions Leauge heeft Ajax pech met de matchfixing praktijken van Dynamo Zagreb en Olympique Lyon en wordt de volgende rond net niet gehaald. Al moeten we niet naar anderen kijken, we zijn natuurlijk geen calimero's. Ajax herpakt zich en speelt vervolgens een verdienstelijk tweeluik met het grote Manchester United. Thuis wordt geflatteerd verloren met 0-2, maar uit wordt alles rechtgezet. Een 1-2 overwinning is uiteindelijk niet genoeg om door te bekeren maar het Ajax gevoel, het gevoel van arrogantie en het gevoel van 'Wij zijn de beste', is na deze avond helemaal terug. Duizenden Ajacieden zingen heel Manchester en omstreken omver. Ajax wint 14 duels op rij en pakt de tweede landstitel. Jan Vertonghen verlaat de club, Ajax trekt Moisander aan. Het beleid staat niet meer toe dat er belachelijke bedragen worden betaald en de club is erg gericht in het aankopen van spelers. Zo wordt ook Christiaan Poulsen aangetrokken. Dit wekte wat verbazing maar het vertrouwen is groot, ook bij de achterban. Tijdens het seizoen is gebleken dat Poulsen erg goed uit de verf gekomen is. Zo was hij een van de sleutelspelers in het treffen met PSV door in de eerste minuten duidelijk te maken dat Toivonen en Van Bommel niets te vertellen hebben. Ajax is weer terug aan de Nederlandse top. Europa is de volgende stap. Onderweg naar Eindhoven in de combi trein werden op de hele route naar het zuiden op alle sportvelden en parkjes overal Ajax shirts gespot, ledereen is trots om in ons shirt te lopen, waar ook ter wereld. Het is mooi om te zien. Zelfs wanneer de trein Diergaarde Blijdorp in Rotterdam passeert, zijn er Ajax shirts te zien. De macht in het land, het respect bij de clubs, het kopieergedrag van andere clubs, dit tekent dat wij altijd de grootste zullen zijn en blijven. Je houdt van ons of je haat ons. Iets er tussen bestaat niet. Maar uiteindelijk wil iedereen zo zijn zoals wij: machtig, groot, arrogant en prijzen pakken. Maar voor onze haters heb ik een kleine boodschap: we zijn niet te evenaren, wat je ook probeert, wat je ook doet. De frustratie is groot bij de tegenstander. De Hitier groetjes worden ons meer en meer toegewenst. Stoere mannen maar wij blijven lekker naar ons zelf kijken, want wij willen verder. Wij willen meer en meer. Wij zijn nooit tevreden, dus Europa: ik zou maar uitkijken!! Ajax aan de macht!! De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 13