Ons Aiax Schoffie jax is steeds meer het Ajax waar we ons mee kunnen identificeren. Het ouderwetse gevoel dat we 1-0 voor staan wanneer de spelers het veld betreden komt steeds meer terug. Het machtige gevoel, de herkenbaarheid en het vertrouwen op een goede afloop zijn groter dan dat we de laatste 15 jaar gewend zijn geweest. Onder De Boer heerst er duidelijkheid, de lijn naar boven is ingezet. De jeugd krijgt de kans, dit kweekt respect en begrip bij de supporters. De soms onvermijdelijke wisselvalligheid wordt kort op de huid gezeten door het technische hart, een technisch hart om in te lijsten. Zoals men kon lezen op het mooie spandoek tijdens Heerenveen thuis. De Amsterdam ArenA is steeds meer een Ajax stadion. Aan drie kanten is de gracht al redelijk dicht gebouwd, de naam Ajax pronkt steeds meer in het stadion en ook de supporters hebben steeds meer invloed op de wedstrijd. De tegenstanders voelen zich geïntimideerd en verklaren in interviews na de wedstrijd dat er geen beginnen aan was. De derde landstitel op rij is tijdens dit schrijven nog geen feit, maar lijkt een kwestie van tijd. Na tweeënhalf jaar De Boer mogen we concluderen dat we een toptrainer in huis hebben. Deze trainer is niet aangetrokken maar komt ook uit onze eigen jeugdopleiding. Het begon allemaal in 2010, een regenachtige dag in Milaan. De eerste stap om te laten zien dat niemand belangrijker is dan de club, was het passeren van Mounir El Hamdaoui. De Marokkaan was gedupeerd, maar Ajax won met oogstrelend en herkenbaar voetbal met 0-2 en de toon voor de komende jaren was gezet. Het vertrek van Suarez en Emanuelsson in de winterstop werd opgevangen door een onbevangen spelende jeugdige Lorenzo Ebecilio en door Daley Blind. Ajax bleef herkenbaar spelen: 4-3-3. En trok met goed spel de wedstrijden naar zich toe. Jan Vertonghen had in zijn leermeester De Boer een goed voorbeeld en leidde Ajax naar de bekerfinale en uiteindelijk de derde ster op 15 mei 2011 De revolutie was ingezet: Johan Cruijff nam het Ajax-schip onder zijn hoede en Ajax voer op de soms woeste zee verder. Met Frank de Boer aan het roer overwon de club de storm waarin zij terecht was gekomen, want er moest heel veel gebeuren voordat Johan Cruijff de scepter kon zwaaien. Frank de Boer bleef gefocust op het ultieme doel: de resultaten van het eerste elftal. Pagina 11 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 12