VorbaLsmacht naar een mpdatx Van Mokum Dk weet het vandaag wordt hopelijk - op het moment van schrijven hoop ik dat de NAC-horde met succes genomen is, fingers crossed - een hele leuke en vrolijke dag. Toch benut ik deze pagina met het spuwen van een ergernis van me, die Ajax dit jaar meermaals parten speelde, namelijk het gebrek aan (technische) hulpmiddelen rondom professionele voetbalwedstrijden. Ik ben het verdomme spuugzat cm na afloop van een wedstrijd wéér een scheidsrechter te horen zeggen dat het, nadat hij de beelden had teruggezien, inderdaad toch wel twee pingels en een rode kaart waren. Hallo!? Het is 2013 mensen. Arbiters, hebben jullie wel eens van het fenomeen televisie gehoord? Computers, zijn er reeds in telefoonformaat. Is er niemand zo helder van geest cm die dingen te gebruiken? De zogenaamde ouderwetse charme van het aloude spel weegt allang niet meer op tegen het oeverloze geleuter over discutabele beslissingen en belangen achteraf. Spelregels zijn ooit geïntroduceerd om sporten eerlijker te maken. Niet om het spel van controverse te voorzien. Dus wat doe je wanneer die spelregels niet meer volstaan omdat ze niet goed gecontroleerd of nageleefd kunnen worden? Juist, dan pas je ze aan. Helaas is voetbal bij uitstek de sport van de 'ach, dat hoort er toch allemaal een beetje bij'-mentaliteit, maar ik heb de afgelopen jaren dusdanig veel blunders de revue zien passeren dat ik het een behoorlijk gedateerde sport vind. Het mag wel eens effe een update hebben, om het zo maar te noemen. De versie uit 1900 loopt namelijk iets te vaak vast. Het betreft vaak niet eens de kwaliteit van het arbitrale trio, aangezien het spel enorm snel gaat. Bij een lange bal kan een grensrechter onmogelijk én de speler die de pass levert én de speler naar wie de bal gaat in één blik vangen, waardoor er nooit sprake kan zijn van een secure beoordeling. Schelden op die vlagmans? Scheld liever op de grote voetbalorganisaties die het keer op keer verdommen cm iets aan te passen en daar allerlei drogredenen voor aandragen. Tuurlijk, als ik vanmiddag Siem de Jong de 32e schaal in ontvangst zie nemen dan vind ik het allemaal weer een tijdje prima. Maar, als dat onverhoopt niet zo is, dan denk ik toch aan alleen al de hoeveelheid penalty's die Ajax het afgelopen jaar niet kreeg. Kun je zeggen; daar had het niet van af mogen hangen, toch zijn het eigenlijk punten in mindering. Vanuit dat oogpunt is een kampioenschap extra knap. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 11