lOevestigde vooroordelen We hadden een paar weken geleden even een dip. Gelijk tegen Roda, gelijk tegen Den eruit worden geknikkerd door Steaua en door AZ. Gelukkig zijn we daar weer uit en staan we waar we horen: bovenaan. En zeker nu een derde titel op rij lonkt worden supporters van andere clubs al weer flink zenuwachtig. Dat uit zich eigenlijk precies zoals we van ze gewend zijn. Een paar voorbeeldjes... PSV'ers hebben tegenwoordig liever een schaal op hun hoofd dan in hun handen. Een ander woord dan lachwekkend is er niet voor. De directie doet alles om zich af te zetten 'tegen die club uit Amsterdam'. De trainer reageert als door een wesp gestoken op kritische vragen van journalisten en haalt negen van de tien keer Ajax erbij. De spelers hebben het idee dat ze 'continu gezocht worden', maar misschien zouden ze eens na kunnen denken voordat ze elleboogstoten uitdelen, zichzelf blesseren door ramen in te slaan, opstootjes veroorzaken of naar hun zoveelste gele kaart solliciteren. De supporters spannen trouwens de kroon. De meest bizarre complottheorieën komen om de hoek kijken. Eentje willen we er hier wel even bespreken. De KNJB, onder leiding van opperjood Michael van Praag, heeft bewust Louis van Gaal aangesteld als bondscoach. Aangezien er wat oud zeer zit tussen Ajax en Louis weigert hij om Ajacieden te selecteren. Hierdoor komen spelers van PSV en Feyenoord eerder aan bod, waardoor de Ajacieden minder worden belast gedurende het seizoen. Daarom zijn de Ajacieden fitter en zo probeert de KNJB 'de joden' wederom kampioen te maken. Serieus, hoe kom je erop? Eigenlijk gewoon krankzinnig. En ze geloven er nog heilig in ook... Dan onze vriendjes van FC Utrecht en Feyenoord. Op 17 maart 2013 moest Utrecht op bezoek in De Kuip. Zonder enig gevoel voor eigenwaarde toonden de Utrechtse supporters na hun nederlaag een spandoek waarin ze aangaven dat ze maar wat graag van de kakkerlakken wilden verliezen om een nieuwe titel van Ajax te dwarsbomen. Dat ze hierdoor misschien plaatsing voor de Europa League mislopen kan ze blijkbaar niet schelen. Dat je überhaupt graag verliest, is te gek voor woorden. Die club en zeker haar supporters ontlenen hun identiteit aan het grote Ajax uit de hoofdstad. Zonder Ajax bestaat FC Utrecht niet. Maar ook de supporters van de kakkerlakken waren lekker bezig tijdens de desbetreffende wedstrijd. Er was een actie op touw gezet om zo veel mogelijk spandoeken ter behoud van De Kuip in het stadion te tonen. De kinderachtige rijmelarij en de bedroevende kwaliteit van de doeken deden pijn aan de ogen, maar vooral het spandoek waarin de afkorting 'JHK' stond verwerkt was weer exemplarisch voor het niveau van de kakkerlakken. Je wilt je eigen stadion redden en wat doe je? Je verwijst naar Ajax. Natuurlijk, wij vinden De Kuip ook een mooi stadion, maar dat komt door de vele bekers die we daar hebben gewonnen en tientallen pandoeringen die we de kakkerlakken daar hebben gegeven. Dat lijkt echter toch niet de reden te zijn dat die kakkerlakken aan ons refereren. Nee, ze zijn gewoon geobsedeerd door Ajax. En hoe vaak al deze supporters van andere clubs ook beweren dat ze de grootste zijn van Nederland, de beste supporters hebben of de gruwelijkste sfeer creëren, ze blijven zich altijd maar afzetten tegen Ajax. Waarmee ze onbedoeld elke keer weer de onaantastbare status van Ajax bevestigen. Want Wij Zijn Ajax, Wij Zijn De Beste. En dat weet de rest donders goed... Pagina 31 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 32