Supporter-tie pesten Ingezonden Wat maakt het uit dat we voor AZ-uit eerst met de auto naar de ArenA moeten en van daar pas de snelweg naar Alkmaar op mogen? Vast vanwege al die rellen voorgaande jaren op Twaalfmaat. En wat maakt het uit dat Heerenveen geen vrij vervoer meer is? Wat maakt het uit dat we zelfs van Sneek-uit (of all places] geen gezellig pre-bekermiddagje meer mogen maken, maar geacht worden de binnenstad te mijden en om te wisselen op een paar kilometer afstand? De supporters gaan toch wel. Maar wanneer gaat het eens echt te ver? Zelfs toen de bekerwedstrijd tegen Vitesse in Emmen werd gespeeld in eerste instantie een verplichte combi vanaf de ArenA werd opgelegd en VAK410 opriep tot een boycot, kochten mensen alsnog een kaartje. Een gehele boycot is moeilijk te realiseren. En wat bereik je ermee? Waarschijnlijk zijn de lokale instanties alleen maar blij en benadeel je enkel je eigen team. PSV-Ajax 2011-2012 Az - Ajax 2012-2013 omwisselen op P2 Maar wat moeten we nog meer doen om bijvoorbeeld weer naar feyenoord-uit te mogen? Burgemeester Van der Laan verraste laatst vriend en vijand door eerst te zeggen dat ADO- supporters wat hem betreft weer welkom zijn in Amsterdam, daarna gevolgd door hetzelfde bericht over feyenoorders. Burgemeester Aboutaleb van de andere kant was het daar totaal niet mee eens. Bij hem komen er opeens allemaal aanvullende voorwaarden om de hoek kijken, zoals dat feyenoordsupporters überhaupt bij welke wedstrijd dan ook niet meer in de fout mogen gaan. Als het bij een potje tegen Roda al fout gaat, kan het natuurlijk tegen Ajax niet goed gaan zal zijn gedachte zijn. Maar hoe weet je dat als je het niet probeert?? Vijf jaar is vijf jaar. Als wij onze afspraken niet nakomen, bijvoorbeeld een stadionverbod overtreden, een meldingsplicht niet nakomen of zelfs als we één dag te laat onze uitkaartfoto willen laten maken, dan worden we daarvoor gestraft. Qf het nou in de zin is van een langer stadionverbod, een boete of het feit dat we pas een jaar later weer een uitkaart kunnen aanvragen. Maar als de hoge heren verzuimen hun afspraken na te komen, wie is er dan om ze aan te spreken? We kunnen harde stukjes typen op bepaalde sites, supportersafgevaardigden kunnen het bespreken tijdens gesprekken met de lokale instanties, maar uiteindelijk beslissen zij zelf. En zij vinden het wel lekker rustig, zo zonder uitsupporters. Wat maakt het uit dat het voetbal langzamerhand kapot gaat? Maar wat gebeurt er nou eigenlijk tijdens een Klassieker? Wat spreekkoren, die er gewoon bij horen, misschien wat gegooi van bierflesjes en een kapotte supporterstrein. Qp dat laatste na in mijn ogen dus helemaal niks schokkends. Supportertje pesten dus, zoals ik al zei. Of denken de betrokken burgemeesters serieus dat ze er goed aan doen en dat hun argumenten kloppen? Ik kan het me serieus niet voorstellen. Maar dat zullen wel de gedachten van een voetbalsupporter zijn die gewoon een simpele ziel is. De Meersche Helden 2012 - 2Q13 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 31