Supporterde pesten Ingezonden Efoms, heel soms, denk ik dat burgemeesters graag aan supportertje-pesten doen. Een voorbeeld: de NS heeft werkzaamheden gepland tijdens PSV-Ajax. Ik zelf denk dan (maar dat is vast véél te simpel gedacht): 'als we niet met de trein kunnen, gaan we toch gewoon met de bus?' Maar nee, de burgemeester van Eindhoven wil per se dat we met de trein komen. Ik, als simpele ziel, herinner me busreizen naar de Kuip met de bekerfinales, met duizenden Ajacieden tegelijk. Zonder rellen (en remember? met de trein ging het juist fout!). Naar de stad van onze rivaal dus, waar de kans dat we met stenen bekogeld worden veel en veel groter is dan in Calimeroland. (Niet alleen al vanwege het feit dat in een grote stad veel meer stenen te vinden zijn dan in al die boerenweilanden met koeien). Vorig seizoen was er trouwens hetzelfde aan de hand: NS vergat werkzaamheden aan te geven tijdens het vooroverleg, waardoor er geen Ajaxsupporters naar Eindhoven dreigden te kunnen gaan. Dit omdat burgemeester Van Gijzelook toen alleen wilde dat we per trein zouden komen. Dankzij inspanningen van alle partijen kon alsnog gebruik worden gemaakt van het perron naast de Arena en konden we gewoon in het uitvak staan. Het begint haast op een complot te lijken: de betrokken NS-medewerker die het formuliertje met werkzaamheden in moet vullen, is PSV'er en heeft liever niet dat 1200 Ajacieden het PSV-stadion komen overnemen met hun gezang. Een psv'er heeft het immers liever stil in het stadion: de zondag is een moment van bezinning en dus moet het geluid worden beperkt tot het soms schreeuwen van 'Boeren!'. Ik snap nog steeds niet dat ze een geuzennaam hebben die tegelijk een belediging inhoudt, want wie wil er nou een boer genoemd worden, maar dat terzijde. Qf misschien is het een dealtje tussen de Eindhovense burgemeester en de NS-medewerker: een seizoenkaart voor de NS-formuliertjes-invuller en een burgemeester die geen joden in zijn stad en stadion heeft. Een een tweetje. Belangrijk is dan natuurlijk wel dat de burgemeester stug volhoudt dat we alleen per trein mogen komen. Zonder echte argumenten, want dat heeft een burgervader niet nodig. Wat hij wil, geschiedt. Hij zal zelf ook vast niet weten wat er nou zo heel verschrikkelijk erg aan het vervoer met bussen is (ik kan het zelf serieus niet bedenken, maar misschien ligt dat weer aan mijn simpele-ziel- zijn in plaats van een geleerde burgemeester] of hij heeft al zo vaak supportertje gepest dat hij het niet meer in zijn systeem heeft zitten om een keer met ze mee te denken en coulant te zijn. Of zou hij echt denken dat zijn stadsinwoners geen piepende Calimero's zijn, maar gevaarlijke mannen die dood en verderf zaaien overal waar ze komen? Nou meneer Van Gijzel, ik zal u uit de droom helpen: dat zijn ze niet! De oplossing om toch per trein te kunnen worden vervoerd, is om via Rotterdam te gaan. Naar Eindhoven via de stations Rotterdam Centraal en de halte bij De Kuip. De burgemeester van Eindhoven wist bij voorbaat natuurlijk al dat dat plan geen ontzettend grote kans van slagen zou hebben. En als we wél via Rotterdam mogen reizen, zijn we niet alleen veel langer onderweg, maar hebben we ook grotere kans om stenen te mogen koppen dan dat we met bussen naar Eindhoven gaan (al is die kans natuurlijk alsnog niet groot, dus moet je nagaan hoe klein die kans is als we met bussen rechtstreeks gaan). Ach ja, als het maar niet in zijn stad gebeurt hè? Misschien heeft hij dan zelfs een reden ons terug te sturen en is het plan uiteindelijk toch geslaagd. Voor de komende vijf jaar dan zelfs, want welkom zijn we dan vast niet meer [of ja, vijf? Maak daar maar minstens tien van, gekeken naar feyenoord- uit). En zo wordt het supporters steeds meer onmogelijk gemaakt om hun club ook bij uitwedstrijden te supporten. Maar wat doe je eraan? Een afvaardiging van de supportersverenigingen probeert natuurlijk bij het vooroverleg een zo goed mogelijke regeling eruit te slepen en ze doen vaak goed werk, maar uiteindelijk is het laatste woord aan iemand als een burgemeester. Pagina 29 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 30