de Beur van de Meer de goeie ouwe tijd w Volgens verwachting zouden zij terugvallen op de oude garde, die de successen nog hadden mee gemaakt. Gelukkig kwam het belletje van FC Twente. Contractverlenging Nadat Piet in 1971 voor de tweede keer zijn handtekening had gezet onder een driejarig contract, sprak hij eind 1973 opnieuw met het Enschedese bestuur. Men vertelde Piet dat hij zijn wensen op papier moest zetten. Aldus geschiedde. Piet sprak met de leiding van de club af, dat er voor 1 januari 1974 gereageerd zou zijn op Piet's wensen, anders zou de inhoud van de brief komen te vervallen. Zonder club 'Tijdens het WK van 1974 zat ik dus als reservekeeper achter Jongbloed op de bank, maar had ik dus geen club. Toen het toernooi was afgelopen, heb ik twee weken gewerkt en wilde ik op vakantie gaan. De laatste dag voor mijn vakantie ging ik met een paar vrienden een paar biertjes drinken. Dat was hartstikke gezellig. Ik had net een biertje in mijn handen geschoven gekregen, toen mijn vrouw belde. Ze vertelde me dat Cor Coster en Hans Kraay thuis op me zaten te wachten. Ik dacht dat ze me in de maling nam, maar toen ik thuiskwam bleek het echt waar te zijn. Met FC Twente waren ze al rond, nu moest ik alleen met Ajax nog tot een akkoord zien te komen. Dat was geen probleem. Diezelfde avond moest ik nog naar dr. Rolink in Velsen toe om gekeurd te worden. Twee dagen later zat ik in het vliegtuig op weg naar mijn vakantiebestemming.' Ook al kreeg FC Twente van Ajax de helft in vergelijking met Valencia, toch stapte Piet dus kort voor het seizoen 1974/1975 over naar Ajax, om de strijd aan te gaan met Heinz Stuy. In de tijd dat George Knobel trainer was, had Ajax ook al eens geïnformeerd naar de mogelijkheid om Piet van FC Twente over te nemen. Eerst had Ajax nog overwogen om Jan Jongbloed van DWS over te nemen, maar daar stak een afspraak van de Amsterdamse clubs om geen spelers van elkaar over te nemen, een stokje voor. Stuy of Schrijvers 'Ajax was niet tevreden over Stuy. Nadat Stuy drie jaar op de bank had gezeten achter Bals, kwam Stuy door gezondheidsproblemen van Bals in de goal terecht. Onder Kovacs had Ajax een goed elftal. Michels had de spelers strakke discipline bijgebracht, terwijl Kovacs iets meer vrijheid toestond, zodat er meer spelvreugde ontstond. In de competitie waren er diverse momenten dat Stuy fouten maakte. Toen Kraay in 1974 kwam, moest deze puinruimen. Een aantal oudere jongens moest plaatsmaken en er moest een keeper bijkomen. Horst Blankenburg was het jaar daarvoor in de plaats gekomen voor Vasovic en Barry Hulshoff raakte geblesseerd. In de lucht was Ajax verdedigend kwetsbaar geworden. Doordat Ajax me op het laatste nippertje voor een redelijk bedrag haalde, kon ik er gerust vanuit gaan dat ik eerste keeper zou worden. Zekerheid heb je echter nooit. Stuy bleef echter wel op de bank zitten. Een half jaar voordat ik kwam was hij begonnen met een bistro in Velsen. Zelf stond Stuy regelmatig tot 's avonds laat in zijn bistro. Dat was wel eens te merken op de training. Voor de wedstrijden had het geen gevolgen, omdat hij op de bank moest plaatsnemen. Als er tijdens de training groepen samengesteld moesten worden, koos het merendeel van de spelers automatisch om bij mij in de groep te zitten. Bij Heinz wisten ze dat ze eigenlijk al met 2- of 3-0 achter zouden staan. Niets ten nadele van Heinz, want hij is altijd een perfect collega gebleven. We kunnen goed door één deur en sliepen op dezelfde kamer, als we in trainingskamp waren of een dag eerder weggingen voor een belangrijke wedstrijd. De Meersche Helden 2G12 - 2013 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 27