Edwin van der Sar interview De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 24 Supporters, je hebt ze meegemaakt als voetballer en nu als bestuurder. Wat is jouw mening over de Ajax supporters? □e sfeer die er nu hangt heb ik hier als speler de laatste drie jaar niet meegemaakt. Als ik de kampioenswedstrijd tegen FC Twente in 2011 voor me haal, tsja, dat was een top sfeer. Ik volgde het via mijn computer en kon alleen maar geluid ontvangen, maar dat was bijzonder. Ook moeilijk te overtreffen, denk ik. Zeker met het gevoel om eindelijk weer landskampioen te kunnen worden tegen de directe concurrent en al die spanning die erop zat. De spelers hebben niks aan een stil stadion. Denk hierbij aan de wedstrijd tegen Roda JC. Toen was er onenigheid met de supporters over de uitgedeelde stadionverboden. Dat helpt niet. De club doet veel voor zijn supporters. We begrijpen ook wel dat ze nog meer willen en nog meer geld voor sfeeracties, maar we proberen de supporters op een zo goed mogelijke en eerlijke manier overal bij te betrekken. We moeten proberen om het team altijd te steunen en hen net dat extra zetje te geven. Ook buiten het stadion staan de supporters altijd achter hun spelers. Toen ik trouwde stonden er 250 supporters met fakkels en vuurwerk langs de grachten om ons toe te juichen. Wat ik zelf nog altijd jammer vind, is dat ik tijdens het afscheid in 1999 van Danny Blind en Jari Litmanen eigenlijk ook al wist dat ik weg zou gaan, Maar er was nog geen zekerheid met een club dus ik liep er maar een beetje achter aan. Want dat was eigenlijk een topafscheid van twee top-Ajacieden en daar had ik eigenlijk best wel naast willen staan. Maar de afscheidswedstrijd in 2011 heeft alles goed gemaakt. Onze doelstelling is ook om altijd een vol stadion te hebben. Er kan voor een halfvol stadion worden gekozen met alleen maar supporters die de hoofdprijs betalen. Daar kiezen wij niet voor. Bij de wedstrijd tegen Steau Boekarest was dat ook duidelijk te zien. De entreeprijs was dusdanig dat iedereen die graag zijn team wilde zien, hen kon komen aanmoedigen en naar de overwinning kon helpen. Haalt Ajax ooit nog eens de Europese top? Kijk naar een Malaga en Galatasary. Of twee jaar geleden die Cyprioten die gewoon in februari nog Champions League speelden. Er moet ook sprake zijn van een beetje geluk, bijvoorbeeld bij een loting. Bovendien moet er daar voor het soort gevoel worden gecreëerd dat er in 1994/1995 ook was. Voor de club zou het fantastisch zijn om de volgende ronde Champions League te halen. En van daaruit de bouwstenen te maken om de club op een zo hoog mogelijk niveau te laten presteren.Dat is wel iets waarvoor we gaan.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 25