Edwin van der Sar interview Wat waren jou mooiste momenten als profvoetballer? Mijn debuut, het winnen van de Champions League met Ajax en het aan de toenmalige trainer van Ajax, Jan wouters, vertellen dat ik naar Juventus ging. Op dat moment was dat een topclub in het buitenland. We hadden met Ajax tegen ze verloren in de Champions League finale in 1996. Voor mijzelf was dat een heel mooi moment. In Italië heb ik het qua voetbal echter niet echt goed gehad. Het leven daar was wel leuk. Zoals we bij Ajax voetbalden, van achteruit opbouwen, dat deden ze niet in Italië. Daar hanteerden ze liever de lange bal. In Londen, toen ik bij Fulham speelde, was het leven fantastisch. Daar waar het leven in Italië heel hectisch was, was dat in Londen zeker niet het geval. Fulham had eigenlijk niet het niveau dat ik wilde spelen en ik zag het ook als een tussenstop, maar die duurde uiteindelijk wel vier jaar. En toen kwam er een topclub als Manchester United. Ik was toen 34 jaar. Ik dacht in eerste instantie: ik teken voor twee jaar en pak misschien nog een landstitel mee. Daarna wilde ik nog wel een jaartje naar Ajax om mijn loopbaan dan op mijn 37ste af te sluiten. Het liep echter anders. Door mijn professionaliteit, fitheid en inzet heb ik er nog vier seizoenen bij kunnen plakken bij een fantastische club als Manchester United. Je debuut bij Ajax was in 1990, maar wanneer werd je eigenlijk de vaste nummer 1 van Ajax? Dat was tegen en in Volendam in 1992. Na de verloren wedstrijd in Auxerre. Van Gaal vertelde mij op de vrijdag voor de wedstrijd dat ik de komende weken zou spelen. Hij zei dat het heel lastig zou kunnen worden, Met alle druk van de media, de druk van de supporters en de druk van jezelf. Hij zei: "natuurlijk zul je fouten maken, maar ik heb er vertrouwen in en de spelersgroep ook. Je bent de komende tijd de nummer 1 en het is aan jou om ervoor te zorgen dat je het vertrouwen dat ik in je heb niet beschaamd." Je bent als keeper nooit echt zwaar geblesseerd geweest, heb je daar een verklaring voor? Ze bouwen ze niet meer zoals vroeger, ha ha ha. Nee, daar zit natuurlijk ook een dosis geluk bij. Bij Fulham heb ik mijn middenvoetsbeentje gebroken, ik heb daar zelf te vroeg gewicht op gezet dus het herstel duurde lang. En bij Manchester heb ik twee vingers gebroken. Dat was bij een wedstrijd tegen Bayern München tijdens het Audi toernooi. Na een 1-1 gelijkspel volgde een penalty serie. Ik stopte de penalty van Pranjic maar brak daarbij wel twee vingers. Ik was er toen zes weken uit. Dat ik nooit echt zwaar geblesseerd ben geweest is ook wel een beetje mijn mazzel geweest. Ik deed het altijd het redelijk tot goed en als de blessures dan ook nog eens uitblijven, krijgt niemand anders een kans. Ben ik niet altijd top, raak ik geblesseerd en doet de vervanger het ook nog eens goed, dan is het voor een trainer makkelijker om een andere keeper in de basis te zetten. Er was weinig reden om mij te vervangen omdat ik een altijd een goed en constant niveau had. De Meersche Helden 2012 - 2013 Él Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 23