Edwin van der Sar interview Hoe bevalt het leven zonder actief professioneel voetbal? Zwaar. Ik mis een beetje de activiteiten als sporter. Zeker omdat ik nu van 9 tot 5 aan het werk ben. Eigenlijk voor het eerst in mijn leven. De eerste 22 jaar noem ik niet echt werken. Dat was een hele goeie vrije tijdsbesteding, waar ik ook nog eens mijn geld mee kon verdienen. Ja, ik moet hier eigenlijk heel erg aan wennen. Met name het gebrek aan vrije tijd, Normaal gesproken hebben voetballers veel vrije tijd. Vooral 's middags. Ik had natuurlijk de wedstrijden en met het Nederlands elftal toernooien. Dan was ik soms 5 weken weg. Maar alles wat ik buiten de trainingen deed, stelde natuurlijk niet veel voor. Wat rusten voor de wedstrijden en dat betekent dat je eigenlijk een heel goed leven hebt. Nu kom ik daar steeds meer achter, hoe mooi dat leven eigenlijk was. Nu zijn het veel vergaderingen met veel informatie die ik tot me moet nemen. De club is de laatste jaren ook flink gegroeid met meerdere afdelingen en ook De Toekomst die wat verder afligt. En om alles nog dichter bij elkaar te krijgen en te verbinden, ja, dat kost veel tijd. Daar hebben me ze natuurlijk ook wel voor gewaarschuwd. Mijn vrienden zeggen: 'zo, weet je eens wat wij de laatste 23 jaar gedaan hebben!' In 2011 nam je in de Arena afscheid van het professionele voetbal. Wat heb je gedaan totdat je bij Ajax terug kwam in een bestuurlijke functie? Ik heb veel van mijn vrije tijd genoten. Alle kindervakanties benut om lekker met mijn familie op vakantie te gaan. In de kerstvakantie zijn we naar Aruba geweest en in februari zijn we voor het eerst van mijn leven wezen skiën. Tussendoor heb ik hier in Amsterdam een master in sportmanagement gedaan. Ik heb wat commerciële activiteiten voor Manchester United gedaan wat voor Heineken en voor ING. Ik ben commentator geweest bij buitenlandse zenders en heb wat wedstrijden bezocht van United en Ajax. Verder ben ik lid geworden van de golfclub in Noordwijk. We waren ook regelmatig aan het strand te vinden samen met de nieuwe hond. Dus ik vermaakte me eigenlijk best wel die anderhalf jaar. Ik had het ook best nog wel uit kunnen houden, maar op een gegeven moment kwam Theo van Duivenbode bij me langs en die vroeg mij hoe ik in het leven stond en wat mijn ambities waren. Ik liet hem weten dat ik geen trainer wilde worden. De andere kant, het kantoorgedeelte, heeft me altijd wel getrokken en daarom zitten we hier nu eigenlijk. Wat houdt de functie van directeur marketing precies in? We hebben vier directeuren. Michael Kinsbergen is de algemeen directeur, met hem doe ik veel samen. Verder hebben we de club in drie takken verdeeld. Elke tak heeft een eigen directeur. Marc Overmars is verantwoordelijk voor het voetbalgedeelte: scouting, spelers, coaches en De Toekomst. Jeroen Slop, die er al 13 of 14 jaar zit, is verantwoordelijk voor het financiële gebeuren. Alles wat overblijft is mijn taak: de ticketing, de merchandise en het commerciële gedeelte. Maar ook de foundation, het maatschappelijk verantwoord ondernemen, de supporters en de externe en internationale betrekkingen. Dus met name hoe we Ajax in het buitenland op de kaart zetten en contacten met andere clubs, de KNVB en de UEFA onderhouden. Dat valt allemaal onder marketing. Pagina 21 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 22