VAK41 O Anno 2001 Bob Marley - Wiet - Amsterdam - Ajax, how can you go wrong? En daar was dan het vervolg. Tijdens de thuiswedstrijd van Ajax in oktober 2009 tegen Dinamo Zagreb klinkt er ineens Three Little Birds door de speakers van de Arena. De dj van de Arena van die avond, Robin Velderman, vertelt: "Johan Rietveld van Ajax had een verzoek van de supportersvereniging gehad of het nummer Three Little Birds eens kon worden gedraaid. Hij legde die vraag weer bij mij neer, en ach, ik had hem bij me. Dus aan het einde van de rust heb ik hem gestart en dat viel enorm goed. Een wedstrijd later hebben we hetzelfde kunstje nog eens gedaan en een traditie was geboren." Net als in Cardiff, waar het echt begon met Three Little Birds, wordt er spontaan ingehaakt. Capo van VAK 410 Dani denkt terug aan die avond en vertelt: "de meeste liederen van VAK 410 worden ingezet vanaf het capohek, soms haakt 410 in op een song vanuit een ander deel van het stadion óf er zijn songs die wij mee zingen zodra deze door de speakers van de Arena klinken. Denk aan Bloed Zweet en Tranen van Hazes. Dat was nu met Three Little Birds ook het geval." De capo van VAK 410 gaat verder: "inmiddels kende iedereen wel het filmpje van Cardiff. Blijkbaar vonden de meesten het zo'n mooi nummer voor bij Ajax op de tribunes dat er gelijk werd meegezongen. 'Singing don't worry 'bout a thing, cause every little thing is gonna be all right."' Amsterdam op zijn best Three Little Birds heeft zijn intrede in de Arena gedaan. Al vrij snel wordt het lied populair en draait de dj van de Arena Bob Marley vaker en vaker. Bij grote wedstrijden wordt het nummer als laatste gedraaid voordat de spelers het veld opkomen voor de tweede helft of zijn er optredens tijdens de rust. Er wordt al snel door duizenden Ajacieden ingehaakt met kilometers kippenvel tot gevolg. Wanneer 'ons' nummer stopt blijven duizenden Ajax-Marley's op de tribune onverstoorbaar doorzingen en dansen. Op het ritme van reggaebeat gaan de armen in de lucht en de voeten van de vloer. Glimlachen van oor tot oor en kleine ogen door een rook walm dat nederwiet heet. Amsterdam op zijn best. Cynisme in Ajax' teleurstellende jaren Ajax is al jaren geen kampioen meer geworden en het is op bestuurlijk niveau ook al jaren een zooitje. Dit tot grote ergernis van de Ajacieden. Ajax-onwaardig. Wij, Ajax, zijn gewend altijd en overal te domineren. Tijden zijn veranderd. Waar er vroeger na 15 minuten slecht spel al "Sesamstraat lalala" te horen was, lijkt mede dankzij de inbreng van VAK 410 het besef te leven dat Ajax het support van de tribunes meer dan ooit nodig heeft. Meer en meer Ajacieden gaan bijna kritiekloos achter de ploeg staan. In de sportief mindere tijden lijken veel Ajacieden hun ei kwijt te kunnen in het nummer van Bob Marley. Met een cynische toon of met de hoop die altijd zal blijven. Wat moet je ook anders, als die-hard fan. Na zware jaren breekt een bijzondere periode aan in onze clubgeschiedenis. Onder leiding van Johan Cruijff wordt de fluwelen revolutie ingezet en is onze Frank, Frankie de Boer, trainer van Ajax 1De jeugd heeft weer de toekomst en Ajacieden van naam zitten weer in alle gelederen van de club. Twee jaar achter elkaar worden we kampioen. Had die wijze man met die drie vogeltjes op zijn stoep toch gelijk. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 17