VAK41 O Anno 2001 Er is niet gescoord tijdens de wedstrijd en de Welsche ME komt dan ook 'tooled- up' voor het uitvak staan. Niet dat het veel invloed heeft op de stemming bij de Ajacieden. Het is de voorbereiding op het seizoen en de Ajacieden zijn, voor velen veel belangrijker, met zo'n drie- a vierhonderd gasten naar de Welsche hoofdstad afgereisd. Dit geeft een machtig gevoel dat in het uitvak overheerst tot aan het einde van de wedstrijd. Zoals gewoonlijk worden de uitsupporters vast gehouden in het stadion totdat de Cardiff-fans huiswaarts zijn. Het leger politiemensen laat zien dat men in Cardiff geen risico neemt met de heren uit Amsterdam. De zorgeloze sfeer wordt al snel uitbundig wanneer de stadion dj muziek begint te draaien en de ene na de andere reggaetopper de revue passeert. We're jammin' □e stemming is uitgelaten. Het was een mooie dag en who gives a fuck om een 'friendly'? En dan opeens klinken de inmiddels bekende eerste klanken van ons nummer door de speakers van het bijna lege Ninian Park. Er wordt door een groot deel van het uitvak ingehaakt, de stemming wordt feestelijker en daar ie 'ie dan: 'every little thing is gonna be all right'. Heerlijk. Three Little Birds, voor het eerst uit een paar honderd Amsterdamse kelen is moeilijk te beschrijven, üm het feest compleet te maken wordt er midden in de song een aankondiging gedaan door de stadionspeaker waarop de Ajacieden van de gelegenheid gebruik maken om zich even voor te stellen: AM-STER-DAM HOO-LI- GANS AM-STER-DAM HOO-LI-GANS! Ajax beleeft mindere tijden, maar de saamhorigheid onder de jongens, het trotse gevoel om als Amsterdammers de toon te zetten in de stad en het stadion van Cardiff voert de boventoon. Bewondering en vrees voor de Ajaxfans Dj Ali Yassine vertelt hoe die avond door de andere partijen werd beleefd. "Soul crew heeft natuurlijk een behoorlijk reputatie. Met name in de jaren '8D en '90 waren ze berucht. Ik denk dat de jongens hier wel respect hadden voor het aantal meegereisde fans uit Amsterdam voor zo'n vriendschappelijk wedstrijdje. Om een voorbeeld te geven, jullie waren met meer fans dan Swansea wat hier om de hoek ligt. Daar komt bij dat de 'Ajaxlads' er niet als 'pussies' bijstonden." De politie had al snel door dat de reggae-klanken een goede invloed had op de feestende Ajacieden. Dus kreeg Yassine een mededeling van de politie. "De politie zei tegen mij: probeer ze te entertainen. Dus ging ik verder met mijn reggaesongs. Dit sloeg aan, de Ajaxfans hadden het naar hun zin en de politie bleef maar zeggen: blijf doorspelen, blijf doorspelen". Three little birds in de ArenA Een vervolg op 'de hit' uit Cardiff laat even op zich wachten. Op het beroemde filmpje op YouTube krijgen wij, Ajax-boys, ondertussen van over de hele wereld credits en het besef lijkt bij steeds meer Ajacieden te komen dat we goud in handen hebben. V Pagina 15 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 16