W ATI Ui! VAK41 O Anno 2001 THREE LITTLE BIRDS- HET VERHAAL "Every little thing is gonna be all right!" Ajax is voor de tweede keer op rij kampioen en de 31e titel is een feit. Frankie en zijn jongens hebben het weer geflikt. Ze hebben zich vanuit een bijna onmogelijke positie teruggevochten en zijn als nummer één geëindigd. De Arena is donker. Grote spotlights staan gericht op de feestvierende spelers op het veld die hun ereronde lopen. Het licht van duizenden telefoontjes zorgt voor een extra dimensie: de Arena is een donkere zee met duizenden sterren. Deze sterren deinen mee met het gezang uit tienduizenden Amsterdamse kelen. 'We Are The Champions', 'Dit Is Mijn Club' en natuurlijk 'Three Little Birds'. De klassieker van Bob Marley is de afgelopen jaren uitgegroeid tot hét Ajaxlied. Vanaf de eerste klanken deint iedereen met een Ajaxhart mee en zingt uit volle borst de tekst van één van 's werelds grootste muzikanten. Een topnummer met een verhaal. Ajax moet het jarenlang zonder kampioenschap doen, op bestuurlijk niveau is het minstens zolang een ramp en op bepaalde momenten drijft dat zelfs sommige fans tot cynisme. Hoe wordt Ajax weer het Ajax zoals we dat ooit kenden. Met de o zo herkenbare filosofie? Daar lijkt in de jaren vóór de aanstelling van Frank de Boer weinig meer van over. Een harde realiteit. Realiteit of niet, Three Little Birds - 'every little thing is gonna be all right' gaat op in mindere en betere tijden. Een heerlijk nummer dat de strijders van de tribune op de kaart hebben gezet in Nederland en Groot-Brittannië. Een supporterssong die door Johan Cruijffs' fluwelen revolutie werkelijkheid werd. Maar de eerste keer? Dat was in Cardiff. 'Don't worry' Cardiff City-Ajax juli 2009 "Was het de eerste keer dat Ajaxfans op deze manier met Bob Marley meezongen?" Stadion-dj van Cardiff Ali Yassine hoort voor het eerst dat Three Little Birds mede dankzij hem een bijzondere plek heeft veroverd in Amsterdam. De stadion-dj legt enthousiast uit waarom hij juist die avond veel reggaemuziek draaide. "Ik heb vroeger in een reggae band gitaar gespeeld en ik heb Ajax altijd al een mooie club gevonden." Ali gaat verder met zijn grote interesse voor Amsterdam en Ajax. "Eén van de redenen is de liefde die Amsterdam heeft voor reggae maar ook vanwege het 'totaalvoetbal'." Zoals een echte 'totaal voetballiefhebber betaamt noemt Yassine een aantal spelers die Ajax heeft voortgebracht: "Johan Cruijff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp en Patrick Kluivert." "Zoveel mogelijk reggae" Uitgelaten vertelt de dj van Cardiff verder over het treffen met Ajax. "Toen ik eenmaal wist dat wij vriendschappelijk tegen Ajax zouden spelen, heb ik besloten om zo veel mogelijk reggae te spelen. Toppers van Burning Spear en Culture tot Peter Tosh en Bob Marley." In de maanden na het treffen met Ajax bleef de dj veel reggae spelen. Pagina 13 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 14