□altijd ajacied Na de wedstrijd tegen NEC gaat het eindelijk gebeuren: Ajax neemt afscheid van Jan Vertonghen, Vurnon Anita en Gregory van der Wiel. De Supportersvereniging Ajax vindt dat Ajax altijd op een nette manier afscheid moet nemen van gewaardeerde spelers.Daarom zijn wij, als SVA, blij dat Vertonghen, Anita en Van der Wiel een mooi afscheid krijgen aangeboden. Stuk voor stuk spelers die hebben bijgedragen aan het veroveren van de derde ster en het 31ste landskampioenschap. Vertonghen groeide zelfs uit tot een Belgische Amsterdammer en werd de held van alle Ajacieden op de tribunes. Niet zo gek, want als iemand binnen de selectie een echte Ajacied was, dan is hij het wel.Misschien loopt een van de drie, net als Klaas-Jan Huntelaar enkele jaren geleden, met tranen in z'n ogen de ereronde over het veld. Dat zou prachtig zijn. Het is alleen jammer dat het zo lang duurde voordat een geschikte datum was gevonden. Vertonghen wilde graag afscheid nemen terwijl enkele familieleden op de tribune zitten en daarom ging het al enkele keren niet door, maar zoals we via Twitter kunnen volgen; Greg is in de tussentijd vaak zat in Amsterdam geweest. De SVA kent de speelkalenders van andere competities en weet van Europese verplichtingen, maar het zou mooi zijn als Ajax in de onderhandelingen bij transfers direct aangeeft dat afscheid nemen een belangrijke traditie is in Amsterdam. Helaas verruilen spelers Ajax voor grotere competities en rijkere clubs, maar een mooi afscheid van de club waar ze groot werden, is belangrijk. Al is het maar zodat de vertrokken Ajacieden, die soms al van jongs af aan het Ajaxshirt droegen, zoals 'Greg' die jaren op De Toekomst voetbalde, weten wat ze gaan missen. Bij die buitenlandse koopclubs kennen ze dat misschien niet, laat Ajax hierin dan ook maar het goede voorbeeld geven Bij een afscheid horen emoties. Niet alleen de tranen van Huntelaar op het veld, maar net zo goed kippenvel bij de aanwezige supporters op de tribune. Natuurlijk missen we Vertonghen nog steeds, maar we zijn ruim 40 wedstrijden verder en Ajax doet gewoon weer volop mee aan de titelrace. De meeste tranen zijn dan ook al gedroogd. Hopelijk brengt Ajax dit voortaan in bij transfers. Als die clubs miljoenen voor onze spelers over hebben, mogen ze dit op de koop toenemen. Laat de tranen maar stromen. Liefst zo snel mogelijk, terwijl de inkt nog nat is. Daar wordt het afscheid van gewaardeerde Ajacieden alleen maar mooier van. De Meersche Helden 2Q12 - 2013 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 13