Êag||~ j Ambitie bestaat niet buiten Amsterdam rK Wj WtmKm i 11 H6 Harder at we eigenlijk al wisten, bevestigden FC Utrecht 'supporters' in de (hoe kan het ook anders) verloren wedstrijd tegen de kakkerlakken. Dit door met een spandoek op de proppen te komen met de volgende tekst. "Liever verliezen van 010, dan 020 als kampioen te zien." Triest. De haat tegen ons aller Ajax is groter dan de liefde voor de eigen club. Zo een instelling is een voetbalsupporter in mijn ogen onwaardig. Overigens kan ik wel begrijpen waar die haat vandaan komt, want welke club heeft die roemruchte historie, de fanatiekste supportersschare en wereldwijd één van de beste jeugdopleidingen? Hierdoor worden wij gehaat in heel het land want niet alleen in Utrecht is de haat tegen de aartsrivaal groter dan de liefde voor hun eigen club. De gemiddelde supporter van menig club zou er een nederlaag voor over hebben de 'vijand' een oor aan te naaien. Een kansloze instelling die ik eigenlijk niet kan begrijpen. Of misschien ook wel. Ik denk dat dit soort trieste supporters(groeperingen) de volgende afweging maken. Optie één: 'wij moeten winnen van onze tegenstander want dan eindigen we misschien één lullig plekje hoger in het rechterrijtje'. Of.... Optie twee: we verzieken de sfeer tijdens de wedstrijd in de hoop dat we verliezen en onze aartsrivaal hiermee het landskampioenschap door de neus kunnen boren. Optie twee spreekt supporters van veel eredivisieclubs blijkbaar het meest aan. Maar waar is als supporter dan je ambitie? Je passie? Waar is de overtuiging van het spelletje dat voetbal heet waarin een club met een begroting van één of twee miljoen een club met een tien keer groter budget van de mat kan tikken? En nog belangrijker: waar is dan je clubliefde? In mijn ogen heeft dit alles te maken met 'overwinnaarsmentaliteit'. Iets wat er bij onze club vanaf druipt. Hierdoor is de voetbalbeleving van supporters waarbij hun club nooit verder is gekomen dan de middenmoot of de subtop totaal anders dan die van ons Ajacieden. Hierdoor valt de rivaliteit naar ons toe wel te begrijpen. Wij dragen uit dat we de beste zijn via spandoeken en gezang. We hebben een bloedfanatieke supportersschare die de draak steekt met iedere tegenstander. We zijn altijd van onszelf overtuigd en willen met zoveel mogelijk doelpunten de tegenstander vernederen. Pure winnaarsmentaliteit... Want zonder winnaarsmentaliteit blijf je zoals een FC Utrecht altijd schommelen tussen het linker en het rechterrijtje. Als PSV in Rotterdam verliest (en wij daardoor kampioen kunnen worden] staan wij toch ook te juichen, wetende dat we daardoor kampioen worden?? Dat is overwinnaarsmentaliteit en daarom zijn wij, Ajacieden, anders dan de rest. Overigens juich ik dan zeker niet omdat 010 heeft gewonnen, maar omdat ik weer een legendarische avondje op het Leidse in het verschiet zie liggen en ik weet dat heel Nederland weer in diepe rouw is ondergedompeld omdat WIJ kampioen zijn geworden! Maar goed, dat kansloze verhaal doet er eigenlijk niet toe. Want in Amsterdam is wel ambitie.. Toch? Pagina 11 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 12