Nog steeds niet welkom in Blijdorp Van Mokum [Hberhard van der Laan, burgemeester van Amsterdam, meldde onlangs dat hij het wel weer tijd vond voor een Klassieker waarbij de uitfans uit regio Rijnmond welkom zijn. Zeer positief. Zonder uitfans hangt er rondom een Klassieker minder wedstrijdspanning dan bij de tuinaardeafdeling van een middelgroot tuincentrum op een regenachtige dinsdagmiddag. Echter de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb zette snel een dikke vette streep door het fijne vooruitzicht dat ook de Ajacieden dan weer welkom zouden zijn in de stad van olifant Ollie. Nee, want daarvan is de komende jaren nog geen sprake volgens de Blijdorp-burgemeester. "Zolang er sprake is en blijft van erupties van geweld, zie ik geen reden om de maatregel in te trekken. Ik wil geen spelbreker zijn, maar een deel van de achterban lijkt de boodschap niet begrepen te hebben. De afspraak was dat zij zich zouden gaan gedragen, en niet alleen in relatie tot Ajax. Ik constateer dat een aantal lieden consequent ernstig wangedrag blijft vertonen. Ik tolereer dat niet," zo stelt hij. Graag had ik 'namen en rugnummers' gehoord bij zijn specifieke constateringen, maar hij is totaal niet concreet in zijn uitlatingen. Zijn Ajax-supporters opnieuw de dupe van het wangedrag van anderen? Het lijkt er verdomme wel weer op. Maar omdat het in Amsterdam tegenwoordig goed geregeld is, mogen die gasten wel weer deze kant op. Klinkt een beetje raar, niet? Of noem het liever totaal mesjogge. Laten we even teruggaan in de tijd: het is 2009 en voor de burgemeesters van destijds, Job Cohen en Ahmed Aboutaleb, is de maat vol. Voor hen was er sprake van de druppel die de emmer deed overstromen en gooi er nog maar een paar van zulke dooddoeners in, want de reden voor het vijfjarige uitsupportersverbod was er net zo een. Ernstige rellen of vernielingen waardoor dit onafwendbare besluit er moest komen? Neen. Het betrof kwetsende leuzen, zoals de burgemeesters van beide steden het zelf verwoordden. Leuzen, als in spreekkoren: liedjes. Liedjes die niet lief zijn. Moet je voor de gein in Italië vertellen, dat er bij de belangrijkste competitiewedstrijd van het land geen uitsupporters welkom zijn vanwege gezongen liedjes. Dan word je keihard uitgelachen. Bovendien: als zogenaamde leuzen de maatstaf voor het al dan niet toelaten van uitfans is, dan kun je voortaan dus iedere voetbalwedstrijd verbieden. Nooit meer een NEC-NAC met supporters van de tegenpartij. RKC-Willem II verandert dan plots in een risicoduel. WV-Zwolle: bloedlinke pot man! Zet ME in om al die kwetsende spreekkoren direct de kop in te drukken. Tja, na vijf uiterst rustige jaren op het gebied van onderlinge rivaliteit vind ik het een treurige en onbegrijpelijke constatering van Aboutaleb, die blijkbaar geen benul heeft van waar hij het over heeft. Dat uitgerekend Job Cohen onlangs werd aangesteld om de rellen bij het uit de hand gelopen feestje Project X Haren te onderzoeken vind ik in deze context nog lachwekkender, maar dat terzijde. Wellicht is het de burgemeester uit Rotjeknor naar z'n kop gestegen met de plotselinge kampioensaspiraties die ze daar opeens blijken te hebben en heeft ie simpelweg last van wat uit Eindhoven overgewaaide kampioensstress. Maar geen zorgen, Ahmed. Dat is nergens voor nodig. In mei staat hooguit die klote olifant Ollie op de Coolsingel te trompetteren. En dat kan natuurlijk ook niet meneer de burgemeester! Rot dat kutbeest lekker terug naar Blijdorp en wees zo sportief om Ajaxsupporters eindelijk weer toe te laten in die dierentuin van je. De Meersche Helden 2012 - 2G13 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 11