Ultieme clubgevoel Schoffie it-rood-wit zit in ons bloed. Ajax stroomt door je aderen. Als fanatieke Ajaxsupporter hoef ik dit niemand uit te leggen. Een overwinning is normaal, je bent blij en je leeft weer toe naar de volgende wedstrijd. Bij een nederlaag ben je niet te genieten en kan je niet wachten tot Ajax je nare gevoel weg speelt in de daaropvolgende wedstrijd. Op je werk heb je het zwaar te verduren en je probeert je op een of andere manier te weren. Een buitenstaander kan je nauwelijks uitleggen wat je bezielt om drie dagen vrij te nemen om Ajax een Europese wedstrijd te zien spelen, je kan moeilijk uitleggen waarom je niet te genieten bent na een nederlaag en je kan al helemaal niet uitleggen wat je bezielt om je hele salaris aan Ajax uit te geven. Het heeft ook weinig zin dit aan buitenstaanders uit te leggen, meestal moet je er niet eens aan willen beginnen. Wat mij trots maakt op onze club, naast de voetbalclub op zich, is ons als supporters. De jongens van VAK410, de F-side, Southcrew en North Up Alliance besteden naast hun baan zomaar nog tientallen uren in de week aan acties. Dit doen zij uit liefde voor onze club en om aan te tonen dat wij toonaangevend en de grootste zijn en blijven in de voetbalwereld. Wanneer je regelmatig wedstrijden bezoekt, is het vanzelfsprekend dat je veel mensen leert kennen. Sommigen ken je van gezicht, sommigen alleen van gedag zeggen en met anderen heb je een gesprek. Er ontstaan vriendschappen en naast Ajax spreek je elkaar uiteindelijk ook op verjaardagen, je wordt uitgenodigd op trouwerijen en je bent er op belangrijke momenten. Je ondersteuntje vrienden op begrafenissen, je komt op kraambezoek wanneer er weer een kleine Ajacied geboren is, je gaat op ziekenbezoek wanneer je gabber ziek is en je helpt elkaar met allerlei andere dingen. De band en de passie die je als vrienden deelt is Ajax en dat zal altijd als een wit-rood-witte draad door de vriendschap blijven lopen. Ajax is meer dan die 9Q minuten op de tribune. Het is een manier van leven, een uitlaatklep en een onmisbare factor in ons leven. Onmisbaar omdat we niet zonder kunnen, omdat we ons hart hebben verpand. Ajax voelt als een familie, je voelt je geraakt wanneer iemand kwaad spreekt over je club. In de mooie tijden juichen wij samen en in de moeilijke tijden staan wij er voor elkaar. In de diepste dalen zorg je voor een oplossing en op de hoogste pieken geniet je mee van het succes. En zo lijkt dit stukje heel romantisch en klef misschien, maar een ieder die de warmte voelt, weet precies waar ik het over heb. De fakkels op trouwerijen, de fakkels op begrafenissen of op een afscheid, spandoeken, acties in een bepaalde minuut; het geeft de betrokkenen zoveel warmte en steun. □at is ook Ajax, dat is ook onze mooie club. Dit trotse gevoel, deze warmte, dat is het ultieme clubgevoel en een onmisbaar factor in ons leven!! De komende wedstrijden zijn bepalend voor het kampioenschap. Laten we met zijn allen, net als de voorgaande seizoenen, onze club net dat duwtje in de rug geven dat de spelers nodig hebben. Pagina 9 De Meersche Helden 2G12 - 2G13

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 10