A Pioniersfase North up Alliance \l weken waren we vol in de voorbereiding voor de enige echte Klassieker die de Nederlandse competitie kent. Ook dit jaar was er geen plaats in Amsterdam voor dat ongedierte en dat is wederom een gemiste kans. Een Klassieker zonder uitsupporters is net zo iets als neuken met condoom: het voelt niet echt! Resultaat was voorspelbaar doch lekker en de kakkies konden met hun broekies vol met zeven kleuren stront terug richting de dierentuin in de stad waar ik de naam maar niet van over mijn toetsenbord krijg. In aanloop naar de klassieker kregen we vanuit de Supportersvereniging Ajax een serieus steuntje in de rug in de vorm van ruim zeshonderd vlaggen. Buiten de vlaggen om hadden we rood/witte confetti, negen grote hengelvlaggen en bandieris. In de voorbereiding (woensdag/donderdag/vrijdag en zaterdag) waren er dagelijks ongeveer dertig bloedfanatieke NUA leden bezig om de zaken vanaf de tweede ring op Noord klaar te zetten, zodat we met de volledige tweede ring Noord op zondag onze Godenzonen naar de overwinning konden schreeuwen. North Up Alliance (NUA) is vanuit de opstartfase aangekomen in de pioniersfase. Een stevig fundament moet verder uitgebouwd gaan worden naar een stabiel en origineel sfeerteam als aanvulling op en in samenwerking met Zuid. Eigen identiteit en originaliteit zijn hierbij uiteraard belangrijke ingrediënten. Echter we moeten als supportersgroepen binnen Ajax onze aandacht richten op een gezamenlijke zaak: Ajax. Alles is hieraan ondergeschikt. Om 14.30 dan eindelijk aanvang wedstrijd. Een minuut stilte voor een icoon. Een Ajax-icoon, sinds 1930 lid. Meer dan indrukwekkend waren de doeken op Zuid, respect! NUA had een doek met de tekst: "Mr. Schoevaart voor altijd Ajacied!" Pagina 5 De Meersche Helden 2Q12 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 6