Voetbalsupporter Wit-Rood-Wit hart. Dedereen die dit leest houdt van voetbal. En als je van voetbal houdt, houd je dus ook van Ajax. Da s logisch. Maar om een wedstrijd te willen bezoeken moet je steeds vaker rekening houden met van alles en nog wat....In deze column een klein overzicht. In de eerste plaats moet je in het bezit komen van een toegangskaart. Deze kun je kopen via internet of bij een sigarenboer. Dit kan je doen als je in het bezit bent van een clubcard. Deze clubcard dien je aan te vragen samen met een legitimatiebewijs. Voor de meeste thuiswedstrijden is het niet zo'n probleem om aan een kaartte komen. Uitwedstrijden daarentegen zijn vaak wat lastiger. De tegenstander en de grote van het uitvak zijn hierbij van belang. Als je echter vaak naar uitwedstrijden gaat, kun je "voorrang" verdienen op diegene die maar af en toe gaan. Tot zover is het allemaal nog wel duidelijk. Wat echter steeds onduidelijker en onbegrijpelijker wordt is de manier waarop je als supporter een uitwedstrijd mag kan bezoeken. In 010 en in het ooievaarsdorp zijn we niet welkom, naar die gloeilampen verplicht met de trein en bij Fc Domstad mag nog maar de helft van het uitvak gevuld worden, bij ONS Sneek wordt een auto-combi opgelegd en bij een bekerwedstrijd in Emmen wil de burgervader zelfs dat de zowel de uit- als thuisspelende club met een verplichte combi komt! In bijv. Zwolle en Arnhem mag je geen eten mee het stadion innemen, maar mag je wel voor 3,50 een broodje kroket kopen.... Snelwegen worden afgesloten omdat supportersbussen niet mogen worden ingehaald (al kan dit soms ook een voordeel zijn maar normaal is het niet) en in Kerkrade spelen we standaard om 12:30 uur omdat supporters doordeweeks toch ook om 7 uur uit bed stappen... En als het slecht weer is en de wegen onbegaanbaar zijn, maar het veld is bespeelbaar, gaan we gewoon foeballe. Wat maakt het uit als er geen supporters zijn... En nu wordt het nog erger; Zelfs de UEFA bemoeit zich met de supporters! Is er een ludieke actie tegen het moderne voetbal, krijg je als club zijn de 10,000 boete! Zelf over een grappig spandoek moet je nu gaan nadenken. En dan heb ik het nog niets eens gehad over de vooroordelen van NIET- voetbalsupporters naar ons.. Maar wij zijn supporters en wij steunen onze club waar dan ook, wat clubs, burgemeesters, ministers,UEFA en niet-voetbalsupporters ook (be) denken! De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 5