Op Zuid was het eigenlijk al tijden bar en boos. Een incidentele Champions League wedstrijd zorgde nog wel eens voor wat leven in de brouwerij, maar daarmee hield het ook op. Er is vaak genoeg over geluld, maar het keerpunt kwam onmiskenbaar na Manchester United uit. Elierdoor ontstond het geloof dat er echt wat kon worden veranderd aan de comateuze toestand van Zuid. Met niet aflatend enthousiasme werd getracht van Zuid weer een vak te maken waar wat gebeurde. De eerste keer werd er nog raar opgekeken van al die Ajacieden die zich onderaan 127 verzamelden, maar naarmate het eind van het seizoen naderde kwam er een nieuwe vibe op het vak. Natuurlijk waren er genoeg mensen op het vak die het afdeden als een kleuterklas, Jostiband en andere weinig vleiende termen, maar de jongens die deze nieuwe weg hadden ingeslagen waren vastbesloten om hiervan een succes te maken. Misschien is er totaal geen verband, maar feit is dat nadat dit initiatief werd opgezet Ajax al zijn verdere thuiswedstrijden van dat seizoen won. We zijn inmiddels een jaar verder. We hebben de traditionele oktober-november dip al lang weer achter ons liggen. Als we niet op een bizarre manier van Vitesse hadden verloren stonden we gewoon eerste, maar laten we het erop houden dat het een incident betrof. Verder zitten we (op moment van schrijven) nog in de beker en belangrijker; in de Europa League. Waar andere Nederlandse ploegen er met de pet naar gooiden, wilde Frankie koste wat kost overwinteren in Europa. En terecht, want we hebben een mooi tweeluik tegen Steaua Boekarest voor de boeg en bij winst wacht waarschijnlijk de huidige winnaar van de Champions League, Chelsea, op ons. Met de finale in ons eigen stadion zou dat de selectie eigenlijk vleugels moeten geven. Wat is er nu mooier dan een Europese finale winnen in je eigen stadion? Als Frank de Boer de selectie daarvan kan doordringen, dan is een drie-frontenstrijd tot op de laatste dag van het seizoen een reële optie. Maar dat begint met geloof in eigen kunnen. Op bestuurlijk gebied valt eigenlijk weinig te melden. Onze staf is uitgebreid met Edwin van der Sar, Mare Overmars en als laatste aanwinst voor volgend seizoen presenteerde Ajax Jaap Stam. Een geweldig team van oud-voetballers leidt nu De Toekomst en we kunnen je vertellen dat op de redactie een klein flesje champagne werd opengetrokken toen Van der Aat eindelijk zijn congé kreeg. Na jaren van speldenprikjes, cynische beschouwingen, subtiele humor en frontale aanvallen was het eindelijk zover: Aatje opgerot... Elet was soms om moedeloos van te worden en vaak werd er gespeeld met de gedachte om het bijltje er wat dat betreft maar bij neer te gooien, maar het eindresultaat vergoedt alles. De Meersche Helden 2Ü12 - 2013 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 33