CANT BE STOPPED ^^orig jaar rond deze tijd zat de klad er flink in. Verliezen tegen Utrecht en Feyenoord en gelijk tegen AZ. Net als het jaar ervoor werden we door iedereen afgeschreven voor de titel. We zaten nog in de nasleep van de fluwelen revolutie en Zuid leek meer op de lange zijde dan op een fanatiek vak. Maar op alle drie de gebieden werden nog in datzelfde seizoen gigantische stappen gemaakt. Frank de Boer hield rotsvast vertrouwen in zijn selectie. Er werd een nieuw pad ingeslagen; geen paniekaankopen, geen crisis, geen ontevreden spelers en een trainer die vooral rust uitstraalde en iedereen binnen Ajax het gevoel gaf dat het wel goed zou komen. En goed kwam het. Nummertje 31 kon op 2 mei 2012 naast zijn dertig oudere broers worden gezet in de prijzenkast en Ajax herstelde definitief zijn dominantie in de nationale competitie. De fluwelen revolutie zat in een impasse. Laten we in godsnaam niet weer die hele shit oprakelen, maar een jaar geleden was ene meneer Sturkenboom nog 'gewoon' in dienst bij Ajax en ook Danny Blind en Louis van Gaal zouden tegen de zin in van Johan Cruijff een prominente rol krijgen in het opnieuw op de kaart zetten van Ajax. Tegen de zin van Sturkenboom volhardde het 'technisch hart' in het uitvoeren van hun eigen plannen en gelukkig zag de rechter ook in dat de aanstellingen van Sturkenboom, Blind en Van Gaal nergens op sloegen. Dit betekende exit voor de drie heren en eindelijk kon het beleid worden ingezet dat al geruime tijd op de plank lag. Aan het eind van het seizoen was de bestuurlijke teringzooi eindelijk opgeruimd en verbleef Ajax voor het eerst sinds jaren in bestuurlijk rustig vaarwater. Dit was echter niet gelukt zonder de onuitputtelijke inspanningen van Johan, het 'technisch hart' en de supporters. Nooit verloren zij het einddoel uit ogen en hoeveel tegenslag men ook te verwerken kreeg: iedereen bleef onvoorwaardelijk voor de zaak strijden. Pagina 31 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 32