i AMSTERDAM Bij Barcelona mogen de socios -leden- de president kiezen. Hoe zou je het vinden als bijv. de seizoenkaarthouders (dus niet de leden] de RvC benoemen? In mijn redactietijd van De Ajax Ster, één van de voorlopers van De Meersche Helden, stond mij het ultieme democratische model voor ogen om alle seizoenkaarthouders stemrecht te geven. In die periode was de invloed van supporters een stuk minder. Vanuit mijn nieuwe rol kan ik het nu ook van de andere kant bekijken en moet ik mijn standpunt nuanceren. Overigens, grappig om dit bij jezelf te moeten constateren. Ik denk dat supporters bij Ajax voldoende invloed hebben en elkaar op allerlei niveaus weten te vinden. Mijn benoeming tot lid van de Bestuursraad past daar ook in. Daarnaast is het natuurlijk ook zo dat benoemingen van Commissarissen gebonden zijn aan wettelijke regels die je niet zomaar opzij kunt schuiven. Wel ben ik van mening dat er meer supporters lid moeten kunnen worden van Ajax, maar ook dat moet je in verhouding bekijken. Je kunt een vereniging van bijna 700 leden niet opeens gaan uitbreiden met 10.000 nieuwe leden. Het nieuwe ledenbeleid waar we mee bezig zijn zal hier duidelijkheid in gaan scheppen. Welke bestuurder\leider is een voorbeeld voor je en vanwege welke kwaliteiten? Ik laat mij graag door allerlei mensen inspireren, maar daar blijft het dan ook bij. Uiteindelijk moet je toch proberen zoveel mogelijk jezelf te blijven. De F-Side staat bekend om zijn humor. Welke anekdote vertel je graag op een verjaardag? Ik ga nooit naar verjaardagen. IJ ZIJN AJAX De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 31