Welke zaken zou je graag willen veranderen? Zoals vaker gezegd heb ik geen agenda of een boodschappenlijstje. Ik kijk wel wat er op mijn pad komt en in welke mate daar sturing op mogelijk is. Een politieker antwoord kan ik eigenlijk niet geven. Hoe heeft je directe omgeving gereageerd op je benoeming? Alleen maar positief. Welke rol zie je weggelegd voor de supportersverenigingen in de toekomst? Supportersverenigingen zijn erg belangrijk. Niet alleen om de stem van de supporter te vertolken maar ook om richting te geven aan het supportersbeleid. In dat opzicht kunnen de verenigingen proberen de regie wat meer naar zich toe te trekken. Het is toch merkwaardig dat supporters letterlijk op transport gesteld worden om naar een uitwedstrijd te gaan. Daarnaast lijken de uitvakken steeds kleiner te worden en sommige uitwedstrijden zijn zelfs verboden. Als ik dan de vergelijking maak met de jaren 70, dan is het voetbalvandalisme met een factor 25 afgenomen, maar zijn er beperkende maatregelen van kracht die het 25-voudige zijn van vroeger. Er is geen land ter wereld waar het ontmoedigingsbeleid zo extreem is doorgevoerd. Wonderlijk. Ik denk dat supportersverenigingen van allerlei clubs meer met elkaar moeten samenwerken om deze trend te keren, maar vooral ook om er voor te zorgen dat de verhoudingen naar elkaar toe weer genormaliseerd worden. Het zou zonde zijn als over tien jaar het bezoeken van uitwedstrijden verboden is. Kortom, er ligt hier veel werk. Daarnaast zijn er allerlei formele en informele contacten met de NV waar ook het nodige wordt besproken. Verder is het belangrijk om contacten met de achterban te onderhouden. Dat gaan natuurlijk niet allemaal persoonlijk, maar om die reden is het handig om korte lijnen te hebben met de SVA, AFCA Supportersclub en de ASD. Dat werkt tot nu toe prima. Hoe beleef je Ajax nu in vergelijking tot je beginjaren op de F-Side? Dit valt niet met elkaar te vergelijken. Als jochie ging je elke zondag verwachtingsvol naar het sta dion. Vooral elke uitwedstrijd was een avontuur waarbij je niet eens wist of je 's avonds wel thuis zou komen. 45 jaar later beleef ik Ajax wat ingetogener, maar de krenten in de pap blijven de Europese uitwedstrijden. Hoe ziet een wedstrijddag voor jou eruit? Heb je dan bijvoorbeeld ook (representatieve] verplichtingen? Het werd mij pas vlak voor de verkiezing duidelijk dat er ook representatieve verplichtingen bij de functie horen en, nog erger, dat dit ook nog in vol ornaat (het Ajax-kostuum) moet gebeuren. Ik ben de eerste keer bij FC Utrecht - Ajax voor de beker letterlijk met lood in de schoenen naar de Galgenwaard gereden. De ontvangst is overal hartelijk of dat nu bij de amateurclub Bennekom is of bij Real Madrid en je komt met allerlei mensen in contact. Het is toch wel bijzonder om op deze manier Ajax te kunnen vertegenwoordigen en uiteindelijk valt het allemaal wel mee. Gelukkig zijn er ook nog wedstrijden waar je zonder plichtplegingen gewoon als supporter naar toe kunt, ik kijk nu al uit naar het tripje naar Boekarest. Pagina 29 De Meersche Helden 2012 - 2Q13

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 30