Compensatie Redactie a twee keer verlies in de competitie tegen Vitesse werd er in de bekerwedstrijd tegen Vitesse eindelijk gewonnen, Ajax scoorde vier keer. Vanwege organisatorische redenen kon er niet gespeeld worden in het Gelredome, er was namelijk een Dancefeest gepland in dezelfde week als de wedstrijd. En aangezien er meerdere dagen nodig waren voor de opbouw van dat feest moest er op een andere locatie worden gevoetbald. Dat werd het altijd gezellige Emmen, en het werd een verplichte buscombi. Hierdoor, en omdat de wedstrijd op een donderdag werd gespeeld, gingen er maar 200 Ajax supporters naartoe. Ook Vitesse kwam maar met een paar honderd supporters. Schandalig dat dit nog kan, en het kan ook alleen maar in Nederland. Maar uiteraard is er ook positief nieuws, Ajax is door naar de halve finale van de KNVB beker. Meteen komt dan de herinnering naar boven van de vorige Ajax-AZ bekerwedstrijd, de zogenaamde 'Wesley-wedstrijd'. De eerste wedstrijd in december 2011 werd toen stilgelegd in verband met een gestoorde actie van een malloot op de keeper van AZ. De wedstrijd moest worden overgespeeld zonder publiek. In januari 2012 was de Arena gevuld met duizenden kinderen die de wedstrijd wel mochten bekijken. Maar ondanks het verlies kwam ook hier wat positiefs uit, Ajax had namelijk al eerder op hun site het volgende geschreven, "Ook voor onze supporters is het natuurlijk erg wrang. Ajax zal in de volgende thuiswedstrijd in het bekertoernooi, na overleg met de tegenpartij, de supporters op een passende wijze proberen te compenseren." Ajax Ordernummer: 3822031 -14638394-01084978 En dat was een reactie op het volgende Ajax heeft tevens een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal ontvangen voor de wanordelijkheid. De aanklager legt Ajax neen boete op van €10.000 euro en één voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek. De voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek geldt voor de competitie, het bekertoernooi en de play-offs van de KNVB en heeft een proeftijd van twee jaar. NOORD B Vak 112 ÏL, LEGITIMATIE VERPLICHT! ROKEN VERBODEN! Omdat wij denken dat Ajax wat vergeetachtig is, zeker als het om de supporters gaat, helpen wij de club graag te herinneren aan deze gemaakte afspraak. De volgende thuiswedstrijd in de beker komt eraan, de compensatie dus ook. Wat de compensatie zal zijn weten wij niet, en dat de wedstrijd gratis zal zijn is volgens ons onwaarschijnlijk, maar een kaartje voor maximaal vijf euro moet zeker kunnen. Dus niet zo'n waardeloze actie van een paar jaar geleden dat je korting kreeg op een kaartje dat alleen via internet verkregen kon worden. Nee; gewoon boter bij de vis, kaartje kopen bij Primera of internet en maar vijf euro's aftikken.Wij wachten af want, belofte maakt schuld! AJAX- AZ 21-12-2011 ^TicketBox Pagina 25 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 26