Meneer Schoevaart interview Ik wil toch een naam noemen: Johan Cruijff ledereen heeft Johan Cruijff ontdekt zeggen ze. Jaap van Praag heeft dat mij ook gezegd. Dat kan helemaal niet! Ten eerste heeft hij helemaal geen verstand van voetbal, want hij was rechtsbuiten in een van de lagere elftallen. Ten tweede is Johan Cruijff door niemand ontdekt. Die is uit zichzelf gekomen. Cruijff is alleen door Jany van der Veen doorgeduwd naar de KNVB junioren, zo heette dat toen nog. Nu is dat jong Ajax. Johan Cruijff had het: techniek, snelheid, hij was twee benig, hij had alles eigenlijk. Doet het pijn als het sportief of bestuurlijk niet goed gaat met Ajax? Ja, dat doet pijn. Ik heb dat laatst nog gezegd in de algemene ledenvergadering, toen ging het niet zo goed binnen de club: "dit is in 100 jaar niet gebeurd. Vroeger hadden we jaarlijks een vergadering en toen traden er een paar af en de volgende dag hadden we weer een nieuw bestuur." Nou is het wel zo dat er nu een andere structuur is, je hebt ook aandeelhouders. Ik ben een clubman en ik heb helemaal niks met aandeelhouders. Ik ben lid van Ajax, dus ik heb met de club te maken en het bestuur wat er nu is. Tegenwoordig heet dat bestuursraad die onder leiding van Henny Henrichs staat Ajax is nog steeds een begrip in de wereld, maar hebben we nog wat zoeken in de Champions League? Nou, ik dacht eigenlijk weer wel. Doordat we jonge spelers hebben. Het gaat echt weer de goede kant op. In de tijd van Cruijff, Keizer en Suurbier hadden we vijf, zes jaar hetzelfde elftal. Dan raak je op elkaar ingespeeld. Als je zo een elftal bij elkaar kan houden, dan hebben andere clubs weinig kans. Kijk nu bijvoorbeeld naar Barcelona. Ook het geld is nu natuurlijk erg belangrijk binnen het voetbal. Denk u dat Ajax weer kampioen kan worden? Ja, dat denk ik wel. Ik vind het wel jammer dat Vertonghen is vertrokken naar Engeland. Dat was een goede speler met een geweldige trap. Ik zei laatst nog tegen Frank de Boer: "wij hebben Jan Arie van der Heijden laten gaan naar Vitesse, dat is eigenlijk net zo'n type als Vertonghen. Die had eigenlijk een goede plaatsvervanger geweest." Maar ja, ook die is helaas weg. Pagina 23 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 24