Tscheu La Linen De Goeie Ouwe Tijd Op mijn negentiende ging ik alsnog naar Ajax. Ik werd gekocht door Hans Kraay, maar die was vorig seizoen al snel verdwenen en toen kwam Michels. Michels vroeg me bij hem te komen in het trainerskamertje. Hij zei tegen mij: 'Als jij goed naar me luistert, maak ik jou binnen twee jaar een Europese topspeler.' 'Ja hoor, ik wil wel luisteren.' Maar het werd helemaal niets. Michels vertelde me dat ik moest bewegen. Zonder de bal dus. Maar ik was al jaren gewend alleen wat te doen met de bal aan de voet. Ik speelde puur op m'n instinct. Nu moest ik bewegen, maar ik wist totaal niet waarheen en hoe. Dat werd me ook niet verteld. En ik moest ook leren de bal snel af te spelen. Ook volkomen tegen m'n natuur in, balverliefd als ik was. Dus ik speelde de bal steeds verkeerd af, ik gaf hem altijd aan de tegenstander. Het gevolg was dat ik op de reservebank zat, met iedereen ruzie had, geen zin meer had, te laat kwam en doorlopend boetes aan het betalen was. Aan het eind van het seizoen zei ik tegen voorzitter Van Praag dat ik ermee kapte. Ik was het zat. De hele magie van het voetbal was weg, ik stopte met voetbal. Die zomer lag ik heerlijk op het strand, met een stel mooie meiden om me heen. En dan zag ik Johnny Dusbaba voorbij rennen om alweer aan z'n conditie te werken. Het nieuwe seizoen begon, zonder mij. Op een gegeven moment werd ik gevraagd om aan een cafétoernooitje mee te doen. Daar had ik wel oren naar. Maar m'n voetbalspullen lagen nog bij Ajax. Dus ik rijd met Johnny Dusbaba mee. Daar vraagt Bobby me of ik toch niet even mee wil doen; ze kwamen nog een mannetje tekort. Inmiddels stond Ivic voor de groep. Tijdens het trainingspartijtje speel ik iedereen zoek. Na afloop zegt Ivic tegen me: 'Jij hoort in het elftal thuis, je moet morgen weer komen.' Hij sprak zo overtuigend dat ik de andere dag er weer was. Die man had tijdens één training gezien wat ik in huis had. hu ■•'V. w Vervolgens leerde Ivic mij pas werkelijk wat Michels bedoelde. Hij creëerde trainingssituaties, waarin mij duidelijk werd wat 'bewegen' werkelijk inhoudt, hoe je dat moet doen. Hij had heel goed gezien dat ik van groot belang voor een elftal was, als ik m'n man uitspeelde. Maar daarvoor moest ik wel goed staan, of liever gezegd in een positie komen dat dat gemakkelijker ging. Hij had heel goed gezien dat als ik goed stond, ik negen van de tien keer m'n man uitspeelde. Ivic leerde me dat daartoe van belang was dat ik me op het juiste moment vijf meter van m'n tegenstander vandaan bewoog. Vijf meter naar links, rechts. Of vijf meter naar achteren. Ivic heeft ook goed gezien dat ik goed aangespeeld moet worden door Suurbier en Schoenaker. Daar hebben we de afgelopen maanden eindeloos op getraind. En Suurbier heeft net zo lang op z'n donder gekregen van Ivic tot hij bij de les was. Hij zag dat Suurbier me vaak veel te laat aanspeelde, als ik de back in m'n rug had. Ik moest natuurlijk wel op tijd aangeven wat ik ging doen, welke kant ik op bewoog. Het moment van die eerste training, toen ik eigenlijk bij Ajax was om m'n voetbalschoenen op te halen, is feitelijk het belangrijkste moment uit mijn carrière tot nu toe. Zonder Ivic zou m'n carrière een vroegtijdige dood gestorven zijn. Ivic heeft mij voor het voetbal behouden. Natuurlijk verloor ik m'n karakter niet. Dus had ik soms geen zin en ik bleef eigenzinnig. Maar zonder hem was voetbal niks meer voor mij geweest. Hij bracht het plezier terug. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 17