Tscheu La Ling De Goeie Ouwe Tijd u üls jij goed naar me luistert, maak ik jou binnen twee jaar een Europese topspeler. Zonder Tomislav Ivic zou de carrière van Tscheu La Ling een vroegtijdige dood gestorven zijn Tscheu La Ling, exponent van de actuele Cruijff-visie bij Ajax, speelde van 1975 tot 1982 in het eerste elftal bij Ajax. De grillige vleugelspits werd niet door alle Ajax-trainers begrepen en op het veld goed gebruikt. De meest bijzondere band had Ling halverwege de jaren '70 met Tomislav Ivic, die Ajax in 1977 weer naar een landstitel leidde. In een uitgebreid interview uit het kampioensjaar gaat Ling onder meer in op zijn band met de Joegoslavische oefenmeester, die in 2011 is overleden. Op mijn twaalfde ben ik pas aan veldvoetbal gaan doen. Tot die tijd voetbalde ik alleen op straat. Ik werd lid van het Haagse clubje Texas DHB. Op mijn veertiende speelde ik al in het eerste elftal. Daarna maakte ik al snel de overgang naar FC Den Haag. Ik was amper zestien, toen Ajax zich meldde. Bobby Haarms kwam bij ons thuis; ze wilden me dolgraag hebben. Maar toen ik hoorde dat ik elke dag moest trainen, heb ik voor de eer bedankt. Daar had ik helemaal geen zin in en zeker niet om daarvoor steeds naar Amsterdam te moeten. Vanwege een beenbreuk ben ik een jaar uit de roulatie geweest, maar daarna kwam ik in het eerste van FC Den Haag. Het was een heel jong elftal rond de oude rot Aad Mansvelt. 'Oom Aad en zijn neefjes' werden we genoemd. Martin Jol, Johnny Dusbaba, Leen Swanenburg, dat soort jongens zaten er bij. Een heel talentvolle lichting. Nou moet ik zeggen, dat ik me niet zo'n neefje voelde. Ik was niet coachbaar. Ik had altijd ruzie met mijn 'ooms'. Dus ook met 'oom Aad'. Vorig seizoen had ik dat ook met vedetten als Krol en Suurbier. Slaande ruzie zelfs. We gingen echt met elkaar op de vuist. Daar moeten we echter niet zo dramatisch over doen. Want wat woordenwisselingen zijn op kantoor, zijn gevechten op het voetbalveld. Je bent al heel fysiek met elkaar in de weer, dus... Pagina 15 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 16