^p(§oiab(§^uur kiest voor suikerstoelen HB Harder TTijdens de winterstop werd met veel bombarie bekendgemaakt dat er in de Arena een nieuwe dug out zou komen. Het zou een dug-out worden in Engelse stijl. Daarbij werd een vergelijking gemaakt met Old Trafford en werd ons verteld dat het een "een betere voetbalsfeer" zou creëren. In het begin was ik erg onder de indruk van de nieuwe dug-out, maar naarmate ik er langer naar keek werd mijn humeur er niet beter op. De nieuwe dug-out is op zichzelf natuurlijk prachtig en het is goed dat de gracht aan de lange zijde nu definitief is dichtgebouwd, maar als het zo belangrijk is om een "betere voetbalsfeer" te creëren, waarom zit ik dan in godsnaam nog steeds op een blauw of grijs stoeltje? Zou het niet juist een fantastische voetbalsfeer geven als alle stoeltjes in het stadion van ons aller Ajax eindelijk wit-rood-wit worden gemaakt? Al in 2002 zijn er met Ajax en de Arena gesprekken gevoerd over de kleur van de stoeltjes. De Arena was niet bereid om deze te vervangen. Ons werd toen verteld dat de Arena geen voetbalstadion is, maar een multifunctioneel evenementencomplex en de Arenabobo's peinsden er niet over om tegemoet te komen aan de wensen van de voetbalsupporters. Na verloop van tijd bleek het met die evenementen erg mee te vallen en zijn er opnieuw gesprekken gevoerd. Toen werd weer aangegeven dat de stoeltjes niet konden worden vervangen omdat het te duur was. De afschrijvingstermijn was namelijk nog niet afgelopen. Na lang zeuren kwam het hoge woord eruit: de termijn was tien jaar. In de loop van 2006 werd dan ook afgesproken dat de stoelen vanaf het seizoen 2006-2007 groepsgewijs zouden worden vervangen. Inmiddels zijn we ruim zes jaar verder en nog altijd staan er in de Arena vooral grijze en blauwe stoelen. Gezien de wereldvreemde koers die het Arenabestuur vaart, weten we inmiddels ook allemaal dat er helemaal geen wit-rood-witte stoelen meer gaan komen. In december 2011 hebben Ajax en de Arena een 'green deal' getekend. Daarin is vastgelegd dat de stoelen in de Arena worden vervangen door stoelen die van duurzaam plastic zijn gemaakt. Dat de stoelen daarbij van suikerriet worden gemaakt, zal het leed voor geen enkele supporter met een wit-rood-wit Ajax-hart verzachten, de kleur van deze stoelen is namelijk groen! Als de voetbalsfeer in de Arena toch zo belangrijk is, waarom dan in vredesnaam zo een idiote afspraak maken? De nieuwe dug-out is dus eigenlijk ook niets meer dan een goedmakertje. Een kleine handreiking waar Ajax en de Arena mee kunnen schermen als er onverhoopt protesten uitbreken als alle stoelen in de Arena worden vervangen door groene stoelen van suiker. Het wordt dus tijd dat er prioriteiten gesteld worden! En nog belangrijker: de supporters moeten een keer bovenaan de lijst staan. Wij zijn stakeholders, geen betalend klapvee! Dat de Arena volgens het Arenabestuur een multifunctioneel evenementencomplex is en dus niet alleen het stadion van ons aller Ajax doet daar niets aan af. We kunnen toch ook tot een compromis komen? De kleuren zwart en rood met de Amsterdamse Andreaskruizen er heel groot in verwerkt, is toch een goede tussenoplossing? De Arena staat tenslotte in Amsterdam! En het feit dat de Arena in Amsterdam is gevestigd is misschien wel de enige reden waarom er heel af en toe een concert wordt gehouden, zelfs met dat verschrikkelijke geluid. Sterker nog: Ajax en Amsterdam zijn de enige bestaansredenen voor de Arena! Kortom, tijd dat de afspraken worden nagekomen en er in de Arena een echte voetbalsfeer komt. De Arena is ONS stadion! Pagina 11 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 12