Ebecilio is v(§oM(§bh tijd Van Mokum [Oat Lorenzo Ebecilio Ajax deze winter verliet verbaasde mij niet. Hij kwam niet meer voor in de plannen van Frank de Boer, kreeg daarom geen speelminuten meer en dus ging hij weg: logisch. Ik vond het vanaf zijn Ajax-debuut al duidelijk dat hij niet goed genoeg was voor het eerste. Eigenlijk is Ebecilio de 2011-versie van Tobias Sana. Wanneer de zon schijnt, Ajax al met 3-0 voor staat en zijn Twitter-volgers zich blij tonen met zijn dagelijkse updates, zou-ie een goaltje kunnen meepikken. Oké, hij heeft een keer tegen Roda JC een belangrijke hattrick gemaakt. Maar negen van de tien keer irriteer je je mateloos aan zijn gebrek aan kwaliteit en werklust. Grappiger vond ik de reactie van Ebecilio zelf, kort nadat zijn transfer naar het Oekraïense Metallurg Donesk beklonken was. "Ik denk dat Metallurg een stap voorwaarts is in mijn loopbaan. Ik ben erg blij dat ik nu hier speel. Ik ben van mening dat het Oekraïense voetbal in Nederland nog wel eens wordt onderschat. Als Ajax en Metallurg volgende week tegenover elkaar staan, ben ik er nog niet zo zeker van wie er wint." Logisch Lorenzo! Alleen de echte fijnproevers onder de voetballers gaan naar Metallurg, die prachtige klassieke voetbalclub met zijn schitterende stadion, historie en voetbalcultuur. Jij droomt al je hele leven van je debuut in de Metallurg-clubkleuren. Heerlijke stad ook, dat Donesk. Prachtig die asgrauwe Sovjet-architectuur! Lorenzo keek voordat hij voor Metallurg Donesk koos louter naar de culturele trekpleisters die Donesk hem biedt: de musea, de theaters. Lazer toch op Lorenzo, simpele! Elke speler die naar dergelijke oorden verkast doet dat met één motivatie: de pegels. Of was jij de enige ter wereld die geloofde dat Samuel Eto'o en Guus Hiddink naar FC Anzhi gingen vanwege de sportieve uitdaging? Als klap op de vuurpijl zette de voormalig Ajax-aanvaller onlangs zijn kampioenshorloge te koop op internet. De Rolex met daarin zijn naam en het kampioensjaar gegraveerd, vond hij ineens niet zo mooi meer. Waarschijnlijk staat Lorenzo op dit moment bij de juwelier een nieuw Metallurg-klokje uit te zoeken. Misschien gaat het financieel niet zo lekker met 'm. Wellicht ging de prijsstijging van de Feboburger zijn financiële pet te boven. Was zijn transfer naar Oekraïne letterlijk broodnodig? Zo van: 'kut, te weinig euro's voor een tweede Whoppermenu. Oekraïne; here I am'. Dan nog had-ie zijn kampioenshorloge niette koop moeten aanbieden. Ik kreeg er in elk geval een 'te koop: clubliefde' gevoel bij. Daarnaast denk ik niet dat Lorenzo ooit nog kampioen zal worden, met welke club dan ook. Sinds de verkoop van zijn horloge is Ebecilio verleden tijd. En ik ga hem niet missen. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 11